• Redakce

SNAP! NEJVĚTŠÍ TECHNOLOGICKÉ IPO LETOŠNÍHO ROKU!

Aktualizace: 13. lis 2019Snap Inc., společnost provozujícící známou a světově rozšířenou aplikaci Snapchat, vstoupila na burzu. Úpis byl dokončen prvním obchodním dnem pod tickerem SNAP na americké burze NYSE.

Snap se nyní pyšní obrovským nárůstem obliby jeho aplikace Snapchat. Meziročně vzrostla sledovanost videí o 400 % a je nyní vyšší než sledovanost videí na Facebooku. Denní sledovanost reklamy překonala magický 1 milion, a to především díky rozšířenosti aplikace, kterou nyní využívá 60 % všech majitelů chytrých mobilů na světě. Snapchat má dokonce víc uživatelů nežli Twitter.

Jak se vydařilo IPO?

Během IPO bylo investorům nabídnuto 200 milionů kusů akcií z celkového počtu více než 661 milionů kusů (30 %). Dané akcie se upsaly za hodnotu 17 USD za kus v celkovém objemu 3,4 miliard USD, což ocenilo společnost na více než 11 miliard USD.

První obchodní den uzavřela cena akcií růstem o 44 % na ceně 24,48 USD. Trh tak ocenil společnost na více než 16 miliard USD. Dle analytiků byl o akcie SNAP tak velký zájem, že došlo k velkým prodejům akcií společnosti Facebook.

Celkové náklady na IPO se pohybovaly na úrovni 12,5 milionů USD (0,37%).

Více info o IPO transakci zde.

Zdroj fotografie: CNBC.com


15 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon