• Redakce

ELON MUSK CHCE LÉTAT DO VESMÍRU ZA VAŠE PENÍZE. PŮJDE LETOS SPACEX NA BURZU?

Aktualizace: 13. lis 2019Pamatujete si ještě vstup Tesla Inc. na NASDAQ? Elon Musk upsal 13,3 milionu kusů akcií s tickerem TSLA za cenu 17 USD. Získal tak pro svojí společnost skrze IPO cca 226 milionu USD (FYI: náklady byly 4,5 milionu USD, tzn. 2 %). Hodnota společnosti byla tenkrát na úrovni 1,6 miliardy USD.

Již tehdy se všichni analytici shodovali, že ocenění společnosti je nesmysl. Akcie společnosti Tesla byla příšerně drahá. Psal se červenec 2010. Po téměř 7 letech se akcie obchodují za přibližně 320 USD a tržní kapitalizace společnosti se tak vyšplhala na více než 52 miliard USD. Největší “wow” si však Elon Musk nechal v záloze. Na burzu chce dostal další vizionářský projekt - SpaceX.

Jak to vypadá s nejabsurdnějším IPO v galaxii?

Společnost SpaceX nedávno spustila na pár týdnů na vyhledávači Google reklamní kampaň, kde při vyhledání slova “IPO” na Vás vyskočila upoutávka na vstup společnosti na burzu. Po rozkliknutí odkazu jste se mohli dostat na webové stránky, kde jste se mohli proklikat do “předobjednávkové” knihy. SpaceX si tak pravděpodobně testovala prostředí.

Předpokládáme, že vzhledem k neotřesitelné pověsti vizionáře Elona Muska, od kterého je půlka světa ochotna koupit snad úplně všechno za jakoukoliv cenu, a vzhledem ke zkušenostem s úpisem akcií Tesla Motors, by SpaceX opravdu na burzu zavítat mohla.

Uvidíme, zdali se letos dočkáme tohoto “investičního nesmyslu”. SpaceX by byl nicméně další důkaz o tom, že financování podniku skrze burzu není tak složité a nedosažitelné. Financovat se zde může opravdu každý.

Zdroj fotografie: NASDAQ.com


227 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon