• Redakce

FERRARI INSPIRUJE. ASTON MARTIN ZVAŽUJE IPO.

Aktualizace: 13. lis 2019Ani ne dva roky od přivítání Ferrari na burze plánuje další luxusní značka automobilového světa zařadit vyšší rychlostní stupeň a vstoupit na akciový trh.

Společnost Ferrari N.V. vstoupila na burzu NYSE pod tickerem RACE v říjnu 2015. Nabízeno bylo cca 17 milionů kusů akcií, jejichž upsání proběhlo za cenu 52 USD za kus. Ferrari si tak odneslo z IPO téměř 900 milionů USD. Následně proběhlo štěpení akcií FCAU, které značky Fiat (původního většinového vlastníka) a Ferrari oddělilo. Náklady na transakci nebyly zveřejněny.

O celé IPO transakci naleznete informace zde.

IPO transakce ocenila společnost Ferrari N.V. na téměř 10 miliard USD. Cena akcií však až do února 2016 padala na hodnotu 30 USD. Dnes je ale situace jiná. Akcie se pohybují na úrovni 75 USD za kus (od IPO +44%). No a právě poúpisová fáze je to, co Aston Martin pravděpodobně přesvědčilo. Není divu, když se hodnota Ferrari díky růstu akcií zvýšila o 5 miliard USD.

Podle anonymních zdrojů bude společnost Aston Martin vyčkávat do hospodářských výsledků za rok 2017, na základě nichž vybere pro své IPO poradenskou firmu. Pravděpodobně by se jednalo o IPO na londýnskou burzu LSE. Dle aktuálního ocenění společnosti Ferrari, která se obchoduje na 14ti násobku EBITDA, by ocenění Aston Martin vyšplhalo na úctyhodných 4,15 miliardy USD.

zdroj: bloomberg.com

Zdrojový článek si můžete přečíst zde.


61 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon