• Redakce

WABERER´S INTERNATIONAL: NEJVĚTŠÍ MAĎARSKÉ IPO ZA VÍCE NEŽ DEKÁDU

Aktualizace: 13. lis 2019Waberer´s International, jeden z největších evropských přepravců, se chystá vstoupit na budapešťskou BSE. Transakce by se měla uskutečnit letos v červnu.

Privátní investiční fond Mid-Europa Partners (MEP), majoritní akcionář s 97,1 podílem, již údajně podal instrukce k zahájení IPO. Na transakci bude dohlížet Citibank společně s Erste, Berenberg a Renaissance Partners.

IPO bude za více než dekádu největší burzovní událostí v Maďarsku. Waberer´s International provozuje více než 3 500 kamionů napříč regionem CEE. Za rok 2016 činil zisk EBITDA 76 mio. EUR a čistý dluh 211 mio. EUR. Společnost očekává, že po vstupu na burzu by měla tržní kapitalizace firmy překročit hodnotu 500 mio. EUR.

Zkouška Orbanovy "nové" BSE

Národní banka Maďarska získala burzu do svých rukou v listopadu 2015. Stát ji získal od středoevropské burzovní skupiny CEESEG, která do BSE vstoupila v roce 2004.

BSE byla po několikaletém nešťastném zvyšování daní ze strany maďarské vlády a kvůli zestátnění penzijních fondů pod tlakem. Od roku 2011 opustilo burzu 5 obchodovaných společností z hlavního indexu BUX.

Pokud by se IPO Waberer´s International zdařilo, společnost by se zařadila do indexu BUX jako pátá největší dle tržní kapitalizace, a to po MOL, OTP, Richter Gedeon a Magyar Telekom.

zdroj: Financial Times

zdroj fotografie: bse.hu


48 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon