NA PRAŽSKOU BURZU MÍŘÍ DALŠÍ FIRMY, TEĎ SE PŘEDSTAVUJÍ INVESTORŮM. PRIMOCO A PRABOS CHTĚJÍ NABÍDNOUT

Aktualizace: 13. lis 2019Tři firmy se připravuji na květnový úpisu akcií v rámci STARTu nového trhu pražské burzy. Půjde o společnosti Primoco a Prabos, třetí zatím chce zůstat v anonymitě. Trojice už spolu se svými poradci obchází potenciální investory a obchodníky a chystá sérii prezentací. Na úpis v druhé vlně v červnu se chytá také firma Hub Ventures. Řekla to burza.

Trojice firem, která se příští měsíc chystá na nový akciový trh pražské burzy zaměřený na malé firmy, spouští sérii setkání, na kterých bude lákat potenciální investory.

O úpis akcií v prvním kole projektu START mají zájem výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV, výrobce pracovní a profesní obuvi Prabos a další společnost, která zatím chce zůstat v anonymitě.

Vlastníci malých nebo začínajících firem dostávají nyní novou možnost, jak prodat část svých podílů nebo jak získat peníze na další rozvoj byznysu.

Pražská burza spouští trh nazvaný START s ambicí zjednodušit firmám cestu k veřejnému obchodování. Podle vedení burzy by měl Start být atraktivní především pro ty podniky, které potřebují peníze, ale nechtějí se zadlužovat, nebo pro ty, jejichž majitelé si chtějí udržet kontrolu a nechtějí do svého byznysu pustit strategického investora či fond soukromého kapitálu.

Celý článek Hospodářských novin naleznete zde.

STARTEEPO představila již 2 emitenty

Společnost STARTEEPO, první a jediný specializovaný IPO boutique v ČR, je u projektu START od samého začátku. Podle slov zakladatele a ředitele společnosti Františka Bostla za projektem stojí roky úsilí pražské burzy o revitalizaci kapitálového trhu, které, jak sám doufá, padne na úrodnou půdu.

"Český trh se nepyšní příliš pestrou nabídkou titulů. Trh START má ambici a potenciál toto změnit. My sami projekt velice podporujeme. A to jak úzkou spoluprací s burzou na celkové koordinaci spuštění trhu, tak i na samotném naplnění trhu novými emisemi," uvedl Bostl. "Prozatím jsme oznámili 2 emitenty, kteří vstoupí na trh v letošním květnu a červnu. Naší ambicí je nabídnout českým investorům zajímavou investiční příležitost každé čtvrtletí. Letos tak plánujeme oznámit a na trh přinést ideálně další 2 společnosti," dodal.

#START

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon