• Redakce

TESTOVÁNO: AKCIE I BOTY PRABOSU MAJÍ SPOLEČNÉ JMENOVATELE. KVALITU A ZAJÍMAVOU CENU

Aktualizace: 13. lis 2019Prabos míří na burzu a cestou prošel naším náročným finančním a právním due dilligence. Kromě toho jsme firmu otestovali i v terénu. Konkrétně na Sri Lance. Půl roku s tímto slavičínským podnikem mne utvrdilo v přesvědčení, že Češi umí vyrobit skvělou botu, a že si musím koupit akcie Prabosu. Alespoň 1 lot.

Pohodlí a jistý krok


Během své březnové cesty na Sri Lanku jsem nemohl odolat a využít tak příležitosti otestovat boty Prabosu. Čekala mne totiž 11 denní cesta za dobrodružstvím, na které jsem měl nachodit více než 200 kilometrů, a to v ne úplně příjemných klimatických podmínkách. No a jako zkušený znalec puchýřů, odřenin a modřin, jsem tentokrát nechtěl nic nechat náhodě. Doufal jsem, že má sázka na Prabos se vyplatí více než na známé značky typu Salomon, ve kterých jsem prošlapal Island a tři balení náplastí.


Výběr bot Prabosu začal stažením aplikace pro měření nohy, díky které jsem dostal botu, která mi skvěle padla. Samotné měření nohy trvalo několik minut. Výsledkem měření byl přesný 3D model obou nohou (ukázka měření zde) a po krátké konzultaci s panem Palátem, předsedou představenstva Prabosu, jsem se nemohl dočkat nového obutí, které mi doporučil. Výběr bot mne potěšil. Ve stejném modelu totiž naši egyptologové z Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty Univerzity Karlovy objevili nový chrám Ramesse II.

Po celou dobu mé dovolené mne trápilo mnoho věcí. Horko, slunce, komáři... Ale boty Prabos byly jednou z mála věcí, na kterou jsem se mohl spolehnout. A to i při náročných výstupech na Pidurangala Rock či Little Adam´s Peak.

Akcie startují na 400 korunách

Při historicky první aukci trhu Start pražské burzy nabídnou investorům své akcie rovnou tři české společnosti. Jednou z nich je i společnost Prabos plus a.s., výrobce specializované obuvi ze Slavičína, který se může pyšnit historií téměř 160 let. Jako jediný z burzovních nováčků neláká akcionáře na raketový růst, ale nabízí spojení s tradiční značkou a stabilní výplatu dividendy. Nabízí přesně to, co představují produkty firmy. Pevný krok a stabilitu.


Prabos nabídne akcie s identifikačním číslem (ISIN) CZ0005131318. Cenové rozpětí IPO bude 400 až 600 korun za akcii. Investoři budou na platformě Start obchodovat v tzv. lotech, které představují minimální obchodní jednotku. Jeden lot Prabosu představuje 625 ks akcií. Nominální velikost lotu se tak bude pohybovat mezi 250 až 375 tisíci korun.

Z pozice analytika se jedná o asi nejzajímavější IPO, kterého jsem byl na pražské burze svědkem. A to neříkám vůbec kvůli tomu, že jsme poradcem transakce. Říkám to předně proto, že s Prabosem se nám skvěle spolupracovalo a víme, že se jedná o skvělou firmu a hlavně o skvělé lidi, kteří ji řídí. Od toho se totiž odvíjí i vlastnosti transakce, které jsou více než zajímavé.

Prabos nabízí růst ceny akcií i vyšší dividendy

Akcie startují na 400 korunách. Naše doporučení spodního pásma však bylo 470 korun a naše ocenění férové hodnoty společnosti vyšlo na 503 korun za akcii. Pan Palát se však k celému IPO staví velice proinvestorsky, a proto se budoucí akcionáři mohou podílet nejen na dividendě, která v čase poroste, ale také na růstu ceny akcií.


Tříletý upside pro investory, kteří by upsali akcie Prabosu na spodním cenovém pásmu 400 korun za akcii dělá zhruba 53 procent. Jen cena akcií by měla vzrůst při střízlivém odhadu na cenu 538 korun (+138CZK, +34,5%) a inkasované dividendy by měly činit za období 2018 až 2020 zhruba 86,8 korun (+18,45% po zdanění). Osobně tedy s nákupem otálet nebudu.

#START

55 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon