SKUPINA HUB VENTURES DOSTALA ZELENOU OD ČNB. V PONDĚLÍ ZAČNE AUKCE AKCIÍ

Aktualizace: 20. lis 2020Skupina HUB VENTURES, největší český provozovatel coworkingových center, získala v pátek 7. června od České národní banky povolení k veřejné nabídce akcií na trhu START pražské burzy. Nic už tak nebrání blížícímu se IPO.

Skupina se rozhodla nabídnout až 24,8% podíl v zamýšlené hodnotě zhruba 63 až 90 mil. CZK. Minimálně však 11,5% podíl v hodnotě zhruba 25 až 35 mil. CZK. HUB VENTURES chce takto získat finanční prostředky na svůj plánovaný růst a posílit svou stávající finanční pozici. Aukce akcií s ISIN CZ0009007092 poběží až do 26. června. Minimální investice bude 1 lot, který se bude rovnat 200 akciím. Cenové rozpětí bude 960 až 1 364 korun za akcii. Investice tak bude možná již od 192 tisíc korun.

Skupina HUB VENTURES se primárně zaměřuje na provoz coworkingových center (sdílené pracovní prostory). Vedle toho provozuje rovněž konzultační společnost a také aktivně působí v oblasti investic do rozvíjejících se firem a start-upů. Skupina provozuje coworkingová centra pod globální značkou Impact Hub. Coworking vyplnil v posledních letech poměrně velkou mezeru na trhu komerčních nemovitostí, což dokazuje každoroční téměř 30% globální růst. Coworkingy bývají v současnosti označovány také za hlavní líheň start-upů. A to nejen ve světě, ale i u nás.

Centra HUB VENTURES (Impact Hub) jsou v Praze, Brně a Ostravě, kdy brněnský Hub je největším Hubem v Evropě a druhým na světě. Impact Hub v Praze je zase nejdéle fungujícím coworkingovým centrem v ČR. HUB VENTURES je u nás největším provozovatelem coworkingu se zhruba 34% tržním podílem. Obsluhuje totiž zhruba 1 550 platících členů, pronajímá 74 kanceláří a pořádá více než 1 100 velkých eventů ročně. To vše na ploše 6 600 m2. Jen samotný pilíř Hub Experience zaznamenává od roku 2011 dynamiku růstu tržeb CAGR 38 %.

Až zhruba 1/3 získaných prostředků z IPO se využije na částečné splacení akcionářské půjčky. Sníží se tak celková výše dluhu i celkové náklady na dluh. Zhruba 2/3 prostředků z IPO budou postupně využity na další expanzi HUB VENTURES. V roce 2018 by měla proběhnout akvizice majoritního podílu konkurenčního coworkingového centra. V roce 2019 je v plánu otevření zcela nového coworkingového centra v Praze.

Ve výsledku tak bude HUB VENTURES provozovat pět coworkingových center s celkovou rozlohou přesahující 9 000 m2 a s více než 2 000 členy, čímž jen utvrdí svou pozici jedničky na českém coworkingovém trhu. Jedním z cílů je také pokořit pomyslnou hranici 100 mio. CZK na tržbách již v roce 2020. Současní akcionáři hodlají dlouhodobě držet většinový akciový podíl. Management HUB VENTURES také plánuje první výplatu dividend za rok 2020.

Více o IPO na www.starteepo.com/hub-ventures.

#START

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon