• Redakce

HUB VENTURES ODKLÁDÁ IPO NA PODZIM

Aktualizace: 20. lis 2020Provozovatel sdílených kanceláří HUB VENTURES v úterý odložil plánovaný vstup na trh Start Pražské burzy pro malé a střední podniky. Důvodem je nákup nového centra na pronájem pracovních prostor od konkurence. Společnost musí upravit informace pro investory a své akcie jim proto nabídne až v říjnu.

"Nepočítali jsme s tím, že se nám obchod s konkurencí podaří uzavřít tak rychle. Akvizici jsme plánovali dokončit až na podzim, nakonec jsme to stihli už minulý týden," uvedl ředitel a spoluzakladatel HUB VENTURES Zdeněk Rudolský během druhého obchodního dne trhu Start, kde měla firma svůj vstup na kapitálový trh zrealizovat. Firma před primární nabídkou akcií (IPO) musí vypracovat dodatek k prospektu.

HUB VENTURES plánovali přes alternativní trh určený pro malé a střední podniky nabídnout 24,8 procentní podíl ve firmě. Výměnou za to chtěla společnost od investorů získat 25 až 90 milionů korun. HUB VENTURES by doplnila úvodní trojici firem, které na burzu Start vstupovaly v polovině května, během prvního obchodního dne. Přestože tak mladý trh přišel o zatím největší plánovaný úpis akcií, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic rozhodnutí vedení společnosti vítá.

"My si tohoto konzervativního přístupu emitenta vážíme, protože nenechá žádné investory na pochybách o tom, jak situace ve společnosti opravdu vypadá. Jde o událost, která nemůže zůstat nezveřejněná," uvedl generální ředitel Pražské burzy Petr Koblic.

Další START Day je plánován na 2.října. O dalších informacích k IPO HUB VENTURES Vás budeme informovat.

#START

52 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon