• Redakce

SKUPINA HUB VENTURES ZVEŘEJNILA DETAILY AKVIZICE, KVŮLI KTERÉ ODLOŽILA IPO. NA BURZU ZAMÍŘÍ V LISTOP

Aktualizace: 13. lis 2019Skupina HUB VENTURES, která vlastní síť coworkingových center Impact Hub, získala většinový podíl v pražském centru K10 Coworking. Díky spojení vznikne největší coworkingový prostor pod jednou značkou, který jen v Praze bude mít celkovou rozlohu 2750 metrů čtverečních. V rámci České republiky zvyšuje HUB VENTURES svůj tržní podíl z 35 na 40 procent. Díky akvizici K10 Coworking získá skupina firmu s obratem 13 milionů korun.

Podpis dohody uzavírá několikaměsíční vyjednávání o akvizici, kvůli kterému bylo odloženo červnové IPO skupiny Hub Ventures na trhu START pražské burzy. V současnosti probíhají přípravy na nový termín IPO, akcie Hub Ventures by tak měly být přijaty k obchodování na burze ještě letos.

„Přestože nebyla kniha objednávek v červnu zveřejněna, zaznamenali jsme u našich investorů i u klientů vybraných členů burzy poměrně silný zájem o sektor coworkingu. Tento zájem nám potvrzuje i současná poptávka z řad strategických a kvalifikovaných investorů. Vybraným jednotlivcům jsme tak zpřístupnili investici do HUB VENTURES ještě před samotným IPO, které je nyní v plánu na listopad tohoto roku," sdělil František Bostl, ředitel poradenské společnosti STARTEEPO, která je IPO manažerem a analytikem IPO HUB VENTURES.

ČTĚTE TAKÉ: Coworking je druhým nejhodnotnějším sektorem světa. WeWork je větší než Airbnb nebo SpaceX. Dotahuje se i na Uber

"Na burzu se tím pádem půjde především pro zalistování společnosti a pro řádově nižší sumu peněz, než tomu bylo v červnu. Do konce září totiž očekáváme, že velká část potřebného kapitálu bude skrze STARTEEPO zajištěna mimoburzovně. Zájem o private placement akcií je v současné době značný," dopnil.


Nově získaný prostor K10 Coworking se v průběhu podzimu tohoto roku začne ladit do barev sítě Impact Hub a zároveň dojde k propojování služeb pro členskou komunitu a eventové týmy. Začátkem nového roku by již měl fungovat nově jako Impact Hub Praha K10.

„Máme obrovskou radost ze spojení s K10 Coworking, které nám přináší krásný prostor neobarokní vily v lukrativní čtvrti pražských Vinohrad, a jsme moc rádi, že se nám povedlo uzavřít dohodu s majiteli K10 Coworking v rekordním čase necelých tří měsíců. Chceme, aby byl celý proces spojování co nejvíce přínosný na obou stranách. Rádi bychom maximálně využili synergie a zkušenosti z fungování již existujících coworků," uvedl výkonný ředitel společnosti HUB VENTURES Zdeněk Rudolský.

V Praze tak bude mít síť Impact Hub coworkingový prostor o rozloze 2750 merů čtverečních, plocha v celé ČR bude pak 7700 metrů čtverečních. Členská základna v Praze se rozroste na téměř 900 členů, v České republice bude komunitu tvořit více než 1700 členů. V síti Impact Hub ČR se ročně uspořádá cca 1000 velkých akcí a také zde probíhá osm akceleračních programů, v nichž své podnikání ročně posune blíže udržitelnosti více jak 100 projektů.

#START

29 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon