• Redakce

AKCIE V PORTFOLIU NEW AGE FUND DRŽÍ SVOJI HODNOTU

Aktualizace: 13. lis 2019Graf: Přibližné složení portfolia fondu dle sektorů k 30.11.2018)

Poslední čtvrtletí letošního roku zažívají kapitálové trhy a většina investorů velké vzrušení. Světové burzy se značně rozkmitaly a dostaly ceny akcií na nejzajímavější úrovně za poslední 3 roky.

Jak jsme reagovali na říjnové propady jsme Vás již informovali v příspěvku ze 7. listopadu (zde ke čtení). Listopad však nebyl o poznání jiný oproti říjnu a naše investiční aktivita tak nebyla nízká.

Fond jsme založili s dlouhodobou vizí a bez potřeby se s někým srovnávat. A to platí i u burzovních indexů. Poslední měsíce toto však sem tam porušujeme, abychom Vám mohli demonstrovat naši strategii v praxi, která nese i krátkodobé ovoce.

Začali jsme investovat v nelehké době a první obchody jsme uskutečnili s velkou opatrností 14. května a poslední 3 měsíce jsou pro nás velkou zkouškou stejně jako pro ostatní fondy. Jen pro porovnání za poslední 3 měsíce klesl americký technologický index NASDAQ 100 o -11%, americký S&P 500 o -7,3% a německý DAX 30 o -7,4%.

Naše portfolio díky aktivnímu managementu, diverzifikaci a kvalitnímu výběru akcií odepsalo za poslední 3 měsíce k 3. 12. v porovnání s indexy "pouhých" -2,8 %. Jaká však bude finální výkonnost na konci letošního roku si budeme muset počkat do poloviny ledna, kdy získáme potvrzené ocenění fondu ze strany administrátora a depozitáře, a které uvedeme ve výroční zprávě fondu.

Pro nás i naše investory je však důležité, že jsme využili současných turbulencí na trhu a můžeme tak na nich dlouhodobě participovat. Aktuálním hladinám trhu poměrně věříme, a i proto jsme dosáhli na konci listopadu přibližné zainvestovanosti 93 % (vs. 78 % v říjnu a 52 % v září).


Nákupy i výběr zisků v listopadu

V listopadu jsme dokoupili akcie SLM Solution, které zaznamenaly letos výrazný propad a z našeho pohledu jsou podhodnocené. Podobně jsme dokoupili v poklesu akcie NVIDIA Corp a Fresenius SE. Po výsledcích firmy Lumentum Holdings, kdy akcie propadly o více než 30 %, jsme významně navýšili naši investiční pozici ve společnosti.

Vstoupili jsme do nových pozic Solaredge Technologies, Intuitive Surgical, GrubHub, Booking Holdings a Expedia Group. Portfolio tak aktuálně čítá 33 firem z 23 sektorů, 10 regionů a ve 3 měnách.

Listopad však nebyl pouze o nákupech "ve výprodeji". 2. listopadu jsme se ziskem 15,6 % prodali část pozice v Materialise NV a část pozice v Avast PLC se ziskem 25,41 %. 7. listopadu jsme prodali část akcií Voltabox se ziskem 14,57 %. 3. prosince jsme pak částečně prodali pozici v Deere & Co se ziskem 18,75 %.

Obchodem měsíce je Voltabox AG


Obchodem měsíce se stal prodej a následný zpětný odkup akcií Voltabox. Akcie, které jsme dokupovali 15. října na ceně 17,03 EUR jsme na ceně 19,48 EUR prodali se značným ziskem. Akcie pak začala prudce oslabovat až na cenu 12 EUR.

Na ceně 12,31 EUR jsme více než ztrojnásobili naši pozici v akciích Voltabox a po Microsoftu se jedná o aktuálně největší pozici v našem portfoliu. Nákup na 50% IPO ceny jsme si nemohli nechat ujít. IPO totiž proběhlo na ceně 24 EUR a to s 12ti násobným přeupsáním (tzn. že zájem o akcie při IPO 12krát převýšil jejich nabídku).

Náš nákupní apetit pak vyvolala nejen příznivá cena akcie, ale hlavně Inside Trade v podobě nákupu akcií panem Klausem Dieterem Frersem, zakladatelem a 60% akcionářem společnosti Voltabox AG, a to za více než 14 milionů EUR (0,4 miliardy korun). Pro nás dostatečné potvrzení správnosti našeho rozhodnutí.

Cílové ceny pro akcie Voltabox jsou pro rok 2019 29,50 EUR (+139%) a pro rok 2020 48,00 EUR (290%).

Přibližná výkonnost jednotlivých titulů v portfoliu fondu ke dni 30. 11. 2018

Na grafu níže se můžete podívat na výkonnost všech našich držených pozic v portfoliu, a to díky tomu, že si zakládáme na vysoké transparentnosti našeho fondu.


Zhruba 58 % pozic je v plusu. 30 % pozic dokonce s výnosem nad 10 %. Oproti tomu je 42 % pozic v mínusu. Pouhých 12 % pozic je ve ztrátě více než 10 %.


Rebalancing a poklesy na trzích upravili naše výhledy pro fond

Po rebalancingu portfolia aktualizujeme výhledy a cílové ceny akcií pro rok 2019 i rok 2020. Jednotlivé cílové ceny našich akcií zveřejníme v obsáhlejší výroční zprávě fondu v lednu 2019.

Již nyní Vás však můžeme informovat, že při současné zainvestovanosti a skladbě portfolia (myšleno k 3. 12. 2018) odhadujeme prostor k růstu o 32 % v roce 2019 a až o 59 % v roce 2020.

Rizika vzhledem k předešlým poklesům zůstávají relativně nízká, kdy při námi simulovaném krizovém scénáři by portfolio mohlo teoreticky vyklesat o -36 až -27 % v období 2019 - 2020.

NEW AGE FUND tak aktuálně představuje v rámci poměru výnos/riziko velice atraktivní investiční příležitost.


Summary

  • V listopadu se dále stupňovaly naše obchodní aktivity. Portfolio k 3. 12. 2018 čítá 33 titulů při zainvestovanosti cca 93%.

  • Proběhl další rebalancing portfolia, kdy byly dokoupeny některé stávající pozice i pozice nové. Realizovali jsme však i částečné výběry zisků Avast (+25,4 %), Materialise (+15,6 %), Voltabox (+14,57 %) a Deere & Co (+18,75 %).

  • Výhled výkonnosti fondu byl upraven vzhledem ke změně zainvestovanosti, skladby portfolia a ceně akcií na 59 % pro období následujících 2 let při podstupovaném pravděpodobném riziku -27 %.


Máte zájem o investici do NEW AGE FUND? Domluvte si s námi schůzku na www.newage-fund.com.

DISCLAIMER: Informace obsažené v tomto materiálu byly vypracovány společností STARTEEPO s.r.o., se sídlem Praha, Rybná 14 („Společnost“). Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Materiál je určen pouze pro propagační účely. Je koncipován jako prvotní informace a nenahrazuje odborné poradenství k finančním investicím ani komplexní poučení o rizicích. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů. Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Dokument byl připraven s náležitou péčí a pozorností, společnost však neposkytuje záruky jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je Společnost. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění informací třetími osobami.

#NEWAGEFUND

109 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon