• Redakce

BOSTL PRO ČT24 K AMERICKÝM VOLBÁM. NA TRZÍCH ČEKÁME NERVOZITUVýkonný ředitel skupiny STARTEEPO František Bostl byl ve středu 4. listopadu hostem Studia ČT24 na téma prezidentské volby v USA. Záznam rozhovoru naleznete zde.


Investoři, kteří sledují americké i mimo americké trhy v západní Evropě by si měli uvědomit, že v následujících dnech bude trh plný spekulantů, takže ty reakce nebudou jednoznačné. Dnes vidíme velký pohyb směrem nahoru především na technologických titulech. Minimálně během tohoto týdne a spíše i příštího budou trhy jako na houpačce.

"Americká burza by pravděpodobně vydělala nejvíce v tom minimálně krátkodobém až střednědobém horizontu, pokud by zůstal u moci Donald Trump. Ten je velice protekcionistický, zavedl nižší zdanění firem a pravděpodobně by dále vedl politiku pro-kapitálový trh. Na druhou stranu Biden je „hrozba“ pro americké firmy, že by ekonomiku více otevřel, uklidnil vztahy s Čínou a jinými zahraničními partnery. Takže to je pozitivní signál spíše pro zahraniční trhy. Biden je negativní zprávou pro technologické giganty, které by nejraději rozdělil a uvalil zde nějakou sektorovou daň." komentoval Bostl.


Více v rozhovoru.

Zdroj: ČT24

53 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon