• Redakce

BOSTL PRO ČT24: OPATŘENÍ BY MĚLA CÍLIT NA NEJPOSTIŽENĚJŠÍ RODINY


Výkonný ředitel skupiny STARTEEPO František Bostl byl ve neděli 18. října hostem Studia ČT24 na téma dopad pandemie na českou ekonomiku. Záznam rozhovoru naleznete zde.


"Po těch měsících, kdy byl relativní klid a vláda mohla mapovat scénáře, tak opatření nejsou úplně dotažená. Ale to, co je nejhorší, tak teď jsou ta opatření oproti jaru více než nutná. Na jaře to nikdo nečekal, ale přestože tu druhou vlnu mnozí čekali, tak bohužel za letošní rok si málokdo dokázal udělat takové finanční rezervy, aby nyní mohl ten nouzový stav přečkat v klidu, možná v bezpečí a tom ekonomickém klidu jen těžko." řekl Bostl.


"Opatření jsou hodně zploštělá. Ve službách 500 korun na den není příspěvek, za který by dokázala rodina závislá na jednom příjmu vyžít. Tam si myslím, že by to v rámci vládních opatření chtělo se zamyslet nad nějakým vládním příspěvkem pro ty opravdu nejpostiženější rodiny, protože ty z těch plošných podpůrných opatření skutečně vyjít nedokážou, a to ukázalo i jaro. Začínají se zde otevírat nůžky mezi těmi více postiženými a těmi méně ekonomicky postiženými." dále komentoval František Bostl.


Více v rozhovoru.


Zdroj: ČT24

24 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon