• Redakce

INTERNET VĚCÍ NEBO SMART METERS. INTELIGENTNÍ BUDOVY PŘICHÁZEJÍ

Aktualizace: 13. lis 2019Inteligentní budovy poskytují lidem větší kontrolu, pohodlí a údaje o prostředí, ve kterém žijí. Mohou tak účinněji upravovat v čase využívání energie, bezpečněji omezovat nebo monitorovat přístup a zajišťovat dálkové ovládání systémů pro měření teploty, větrání, osvětlení či zábavu.

Součástí tohoto sektoru je i tzv. internet věcí, což je označení pro propojení vestavěných zařízení s internetem. Propojení zařízení by mělo přinést nové možnosti vzájemné interakce nejen mezi jednotlivými systémy, ale též přinést nové možnosti jejich ovládání, sledování a zajištění pokročilých služeb.


Zdroj dat: BI Intelligence

V roce 2016 bylo připojeno tímto způsobem 6,6 mld. spotřebičů. V roce 2021 očekává společnost BI Intelligence, že bude připojeno již 22,5 mld. spotřebičů.

Dalším podsektorem jsou chytré měřiče, což jsou elektronická zařízení zaznamenávající spotřebu elektrické energie, vody, plynu apod. Chytré měřiče umožňují obousměrnou komunikaci mezi měřidlem a centrálním systémem. Na rozdíl od tradičních měřičů mohou inteligentní měřiče shromažďovat a vyhodnocovat data, na základě kterých dokáží efektivněji pracovat se spotřebou vody, plynu či energií.


Zdroj dat: Navigant Research

Předpokládá se, že vlády budou podporovat instalaci inteligentních měřidel, které umožní lepší řízení a efektivní využívání energie. Například některé země v Evropě, jako je Itálie, Švédsko a Francie, se rozhodly pro rychlé zavedení této technologie v důsledku směrnic Evropské unie pro energetickou účinnost konečného užití do roku 2020.

Zajímá Vás investiční potenciál nových sektorů?


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím. NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Více na www.newage-fund.com.

#NEWAGEFUND

1,335 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon