• Redakce

CHYTRÉ PŘENOSOVÉ SÍTĚ A DOKONALEJŠÍ BATERIE BRZY ZMĚNÍ ENERGETICKÝ I AUTOMOBILOVÝ SEKTOR

Aktualizace: 13. lis 2019Technologie posune hranice nejen ve výrobě energie, ale také v jejím přenosu a uchování. Významný nárůst lze tedy také očekávat v segmentu inteligentních sítí.

Jedná se o oblast silové elektrické a komunikační sítě, která umožní regulovat výrobu a spotřebu elektrické energie v reálném čase. A to jak v místním, tak v globálním měřítku. V roce 2022 se předpokládá, že tento sektor naroste na 83,81 miliard USD ze současných 39,84 miliard USD.

Dalším sektorem přibližující sen o čisté energii je sektor baterií, které jsou aktuálně tím největším problémem z pohledu nevyzrálé technologie a vysoké ceny. Trh se ale rychle vyvíjí a v roce 2018 jen samotná továrna Tesla v americké Nevadě vyprodukuje ročně Li-Ion baterie s výkonem 35 GWh (tj. celkový výkon celosvětové spotřeby Li-Ion baterií v roce 2013).


Zdroj dat: Economist

Aktuálně se cena baterie s hustotou energie 200 Wh/l pohybuje na úrovni 200 $/kWh. V roce 2022 by však cena baterie s hustotou energie 400 Wh/l neměla přesahovat cenu 100 $/kWh. Baterie se tak stanou dostupnější a rozšířenější technologií ve firmách, domácnostech i v dopravních prostředcích.

Zajímá Vás investiční potenciál nových sektorů?


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím. NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Více na www.newage-fund.com.

#NEWAGEFUND

340 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon