• Redakce

KRÁL JE MRTEV, AŤ ŽIJE KRÁL. OBNOVITELNÁ ENERGIE VYTLAČUJE FOSILNÍ PALIVA

Aktualizace: 13. lis 2019Čistá energie byla přijata jako hlavní světový trend před pouhými 10 lety, a již dnes je fenoménem, který stále více ekonomik pojímá za své. V následujících 10 letech tak bude i v rozvojových zemích investováno přibližně 6,4 bilionu USD do technologií poskytující nezávislost na fosilních palivech. Největší objem investic by se měl uskutečnit v Číně a Latinské Americe.

Lze očekávat, že z obnovitelných zdrojů bude nejvíce dominantní vítr a sluneční energie. Největší obrat lze tedy předpokládat ve výrobě komponentů do solárních a větrných elektráren.


Zdroj dat: Wood Mackenzie

Kapacita solární energie se podle analytiků společnosti Wood Mackenzie bude zvyšovat o 11 % ročně a kapacita energie z větru se v průměru zvýší o 7 % ročně. V roce 2035 by měly obnovitelné zdroje tímto tempem tvořit celosvětově 13 % výroby elektřiny. V roce 2015 představoval jejich podíl pouhých 4,5 %.

Avšak 13% podíl by znamenal téměř nemožné dosažení cílů snižování emisí uhlíku schválených na konferenci v Paříži. Nedávná zpráva Komise pro energetické přechody požadovala, aby vítr a solární energie dodávaly do roku 2040 až 45 % světové elektřiny tak, aby se zabránilo katastrofickému nárůstu teploty. Lze tedy očekávat, že investice do obnovitelných zdrojů budou o to masivnější.

ODKLON OD FOSILNÍCH PALIV

Rozvoji obnovitelné energie by měl pomoct i fakt, že tradiční elektrárny produkující energii z fosilních paliv budou vyžadovat významné udržovací investice, aby se prodloužila jejich životnost. V mnoha případech se však tyto investice nevyplatí, a proto by měly být např. dosluhující uhelné elektrárny nahrazeny alternativami v podobě větru či sluneční energie.


Zdroj dat: AEMO

Např. v Austrálii bude dle dat tamní Australian Energy Market Operator (AEMO) v roce 2030 více než 65 % uhelných elektráren starších 40 let.

Zajímá Vás investiční potenciál nových sektorů?


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím. NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Více na www.newage-fund.com.

#NEWAGEFUND

204 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon