• Redakce

DRONY JAKO POSLÍČCI NEBO CESTY NA MARS. DOPRAVU ČEKÁ MALÁ VELKÁ REVOLUCE

Aktualizace: 13. lis 2019Jen těžko můžeme předpovídat, čeho se dočkáme dřív. Jestli člověka na Marsu nebo autonomní dopravy. Jisté však je, že dopravu čekají změny. Drony se stávají poměrně rozšířeným pojmem a již brzy se mohou stát novým a efektivním způsobem nejen doručování zboží. Nový rozměr dopravy přinese i současná aeronautika a lety do vesmíru.

POSLÍČCI ZÍTŘKA

Drony se doposud nejvíce používají v armádě či jiných vládních složkách. Stále více se však začínají prosazovat v komerční sféře. Společnosti dnes používají nebo zvažují použití dronů pro letecké mapování, doručování balíčků, pokrytí mobilních sítí a další.

Celosvětově rostl trh s drony mezi lety 2016–2017 o 60 % na více než 2,2 milionu prodaných kusů. Výnosy z prodejů vzrostly o 36 % na 4,5 miliardy USD. Jen v USA se jich prodalo více než 825 tisíc kusů. Americký trh rostl meziročně dokonce o 117 %.


Zdroj dat: Goldman Sachs

V roce 2020 by měl podle odhadů společnosti Goldman Sachs vzrůst objem prodaných dronů až na 100 miliard USD.

DOBÝVÁNÍ VESMÍRU JE OPĚT V KURZU

Národní agentury, výzkumná střediska, univerzity a veřejně financované laboratoře stále vykonávají hlavní výzkum a experimentální vývoj v kosmickém sektoru. V některých zemích je však snaha zapojit i soukromé společnosti vč. rozvoje start-upů. Nejznámější je v tomto ohledu americký projekt SpaceX Elona Muska.

Další etapový cyklus v tomto sektoru by měl trvat přibližně 15 let. Bude zřejmě charakterizován rostoucím využíváním družicové infrastruktury (signál, data). Ty budou sloužit především k překlenutí digitální propasti v poskytování přístupu internetu v odlehlých oblastech bez nutnosti budování drahé infrastruktury. Stejně tak mohou přispět ke zmírnění klimatických změn pomocí globálního satelitního monitorování.

Očekává se, že vzniknou nové generace inteligentních satelitů a orbitálních vesmírných stanic. Stejně tak lze očekávat stále větší zastoupení komerční sféry. A to nejen ve vztahu k družicové infrastruktuře, ale také ve vztahu k turistickému ruchu nebo i dobývání nerostného bohatství.


Zdroj dat: privco.com

Zajímá Vás investiční potenciál nových sektorů?


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím. NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Více na www.newage-fund.com.

#NEWAGEFUND

14 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon