• Redakce

BOSTL: IPO SLACKU JE BUBLINA

Aktualizace: 13. lis 2019


Ve čtvrtek 20. června přivítala burza v New Yorku nový titul pod tickerem WORK. Nejedná se o nikoho jiného nežli o technologickou společnost Slack, která provozuje stejnojmennou aplikaci určenou jako komunikační nástroj pro pracovní týmy.


Aplikace je dnes oblíbená u malých i velkých firem, a to především díky svému freemium obchodnímu modelu a díky otevřené nejednobarevné infrastruktuře. Oblíbenost si podle všeho nyní Slack užívá i u investorů, kdy se akcie první obchodní den obchodovaly i za 42 USD, což bylo oproti upisovací ceně 26 USD nárůst o více než 61 %.


Pode Františka Bostla ze STARTEEPO se však jedná o bublinu. Slack se nyní obchoduje za 25násobek forwardovaných tržeb, což postrádá jakýkoliv racionální důvod. Společnost je navíc stále ztrátová a nemyslím si, že by jí čekal tak silný růst, který by pro investory vytvořil nějakou hodnotu. O problematice Bostl hovořil v rozhovoru s Petrem Šimůnkem pro Český rozhlas Plus:


Investice do technologií? Profesionálně

Pokud investovat do technologií v dnešní době, tak do firem se silným příběhem, ale také s přesvědčivým hospodařením. Akcie typu Tesla, Uber, Slack nebo Snap jsou velice známé a oblíbené. Mají známý a zajímavý produkt, který přitahuje uživatele ale i investory jako magnet. Z pohledu finančního se však jedná o velice rizikovou investici, která se nemá možnost opřít o kvalitní fundament. Proto je na místě zvážit spíše komplexní fondové řešení, které vybírá firmy nejen podle příběhu, ale především podle kvality hospodaření. Jedním z takových fondů je i náš NEW AGE FUND. Jedinečný fond. Rozumem i duší.

91 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon