• Redakce

WEARABLES A VIRTUÁLNÍ REALITA JAKO SYMBOL MODERNÍHO LIDSTVA

Aktualizace: 13. lis 2019Velký rozmach zažívá tzv. nositelná elektronika, která dnes pomáhá např. zdravotní prevenci, ale do budoucna zprostředkuje i většinu aktivit v oblasti zábavy, plateb a komunikace. Virtuální realita pak představuje úplně nový rozměr zábavy nejen napříč digitálními médii. Čeká nás nový rozměr i v nakupování na e-shopech a v cestování.

BLÍŽÍ SE TREND WEARABLES

Úplný potenciál tzv. wearables (nositelné) elektroniky jako chytrých hodinek, fit náramků, přenosných kamer apod. dnes není stále naplno využit. Potenciální zákazníci totiž čekají na produkty, které fungují nezávisle na telefonech a poskytují užitečnější funkce. Pokud výrobci dokáží zavést nižší cenu, vyšší výdrž baterií a lepší funkčnost, lze očekávat urychlený globální růst trhu wearables elektroniky.

Stávají trh se prozatím významně konsoliduje a někteří hráči jej již opustily. Jedním z těchto hráčů je i Microsoft. Ten se dříve spálil i v případě trhu s tablety, kde nejprve předběhl dobu, ale v momentě, kdy dostal trh dynamiku, na něm již nebyl. Stejný vývoj vnímáme i na trhu wearables elektroniky.

Trh má obrovský potenciál a bude mu patřit budoucnost např. bezkontaktních plateb. Je to také trh s potenciálem změnit trend chytrých telefonů a zavést trend nový. Trend wearables.


Zdroj dat: wearable-technologies.com

VIRTUÁLNO SE STÁVÁ REALITOU

Virtuální realita využívá kombinaci počítačů, obrazu a zvuku pro simulaci interaktivních zážitků pro uživatele v umělém prostředí. Je známá z videoher, holografické komunikace nebo virtuálních chirurgických platforem.


Zdroj dat: BI Intelligence

Společnost BI Intelligence odhadla, že prodeje Headsetů pro virtuální realitu za rok 2017 vylétly o 1 047 % na 8,2 milionu kusů. Po značném rozvoji v roce 2016 a 2017 je trh virtuální reality zralý pro globální transformaci v následujících letech.

Vývojáři, spotřebitelé, investoři a výrobci hardwaru mají řadu možností a cest, po kterých se mohou vydat. Hranice virtuální reality jsou tak opravdu virtuální.

Zajímá Vás investiční potenciál nových sektorů?


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím. NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Více na www.newage-fund.com.

#NEWAGEFUND

19 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon