NOVÝ ROZMĚR ZÁBAVY: FENOMÉN STREAMINGU A ELEKTRONICKÝCH HER V ČÍSLECH

Aktualizace: 13. lis 2019Lidé mají stále více volného času i peněz. Není proto divu, že velký růst zažívá sektor digitální zábavy. Mezi mladší generací jsou stále oblíbenější elektronické hry nejen na herních konzolích, ale především na chytrých telefonech. Ty dnes zvládají uspokojit mnohem náročnější hráče. Pravděpodobně se blíží i revoluce v Hollywoodu a na televizních obrazovkách. Tu způsobují streamovací média a rozvoj internetu.

STREAM A NIC JINÉHO

Streamovací společnosti se zabývají kontinuálním přenosem audiovizuálního materiálu mezi zdrojem a koncovým uživatelem. V současné době se streamingu využívá především pro přenášení audiovizuálního materiálu po internetu (webcasting). Webcasting může probíhat v reálném čase (internetová televize nebo rádio), nebo systémem video na vyžádání (např. YouTube).

Streamingové mediální přístroje debutovaly v polovině roku 2000, když se je rozhodly využívat ke své obchodní činnosti firmy jako je např. Netflix. V současnosti má více než 50 % domácností v USA alespoň jeden televizor, který je připojen k internetu.

Jak lidé modernizují své televizory, celosvětově se zvýší počet chytrých televizorů z 584 milionů v roce 2016 na 896 milionů v roce 2021. Tržby firem ze sektoru streamovacích médií tak čeká raketový růst.


Zdroj dat: businessinsider.com

ELEKTRONICKÉ HRY

První video hry se začaly hrát v polovině 20. století a jejich vývoj je spojený s rozvojem výpočetní techniky. Jedná se o druh hry zprostředkovaný interaktivním softwarem na různých elektronických platformách, například počítačích či na specializovaných herních konzolích. Díky stále výkonnějším technologiím výrazně roste i sektor mobilních her. Novinkou je také zapojení virtuální reality.

Společnost Newzoo odhadla, že v roce 2016 dosáhly celosvětově tržby z prodeje her na částku 99,6 miliardy USD, což představuje nárůst o 8,5 % oproti roku 2015. Poprvé příjmy z prodeje her pro mobilní zařízení (telefony a tablety) překonají tržby z prodeje her pro PC.

Dohromady tržby za prodej her do mobilních zařízení vykázaly částku 36,9 miliard USD. Největším trhem se stala Čína s částkou 24,4 mld. dolarů, následována USA, kde hráči utratili 23,5 miliard USD.


Zdroj dat: Newzoo

Zajímá Vás investiční potenciál nových sektorů?


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím. NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Více na www.newage-fund.com.

#NEWAGEFUND

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon