• Redakce

START REPORT: BURZA SPOUŠTÍ DENNÍ OBCHODOVÁNÍ


Únor byl suchým měsícem, zdá se, pouze v pražských barech. Minimálně likviditě trhu START se sucho vyhnulo. Únor byl totiž čtvrtým nejlikvidnějším měsícem v historii trhu s objemem obchodů 11,2 mio. CZK. Pražská burza oznámila denní obchodování a Primoco si hodlá letos říct o dalších 100 mio. CZK.


Objemy obchodů

Únor přinesl obchody v objemu 11,2 mio. CZK. Od začátku roku se zobchodovaly akcie již za 16,9 mio. CZK. Za první 2 měsíce roku 2019 se přitom zobchodovaly akcie pouze za 2,6 mio. CZK. Jedná se tak zatím meziročně o 550% nárůst objemů. A za únor jde také o téměř dvojnásobný objem oproti dlouhodobému měsíčnímu průměru za celou existenci trhu. Ten činí v průměru 6 mio. CZK měsíčně.


Jako obvykle se v únoru zobchodovaly akcie firem UDI CEE (1,5 mio. CZK; +3,91%), KARO INVEST (3,3 mio. CZK; -12,24%) a Prabos plus (6,4 mio. CZK; +0,00%). Na STARTu se z toho zobchodovalo 10,3 mio. CZK a na RM-Systému 0,9 mio. CZK. Růst objemu obchodů by dále mohla akcelerovat oznámená novinka - denní obchodování, kterou zveřejnila pražská burza ve své tiskové zprávě na konci měsíce.


Denní obchodování již od 12. března

Trh START pražské burzy dva roky od svého spuštění přechází na denní aukce z původních měsíčních a to již od 12. března tohoto roku. Obchodování tak bude nově probíhat ve všední dny vždy od 9:00 do 12:30. Ke změně dochází na základě požadavku zejména od institucionálních investorů, kteří tak získají větší transakční flexibilitu. Všechny novinky oznámené burzou naleznete např. v článku na webu Patria.cz nebo na iHNed.cz.


Zprávy o emitentech

Únor přinesl novinky pouze u dvou emitentů. Zmínka v médiích proběhla v případě AtomTrace. Konkrétně se jednalo o zprávu k chystané misi za účelem budování česko-brazilské spolupráce (celý článek zde), které se společnost AtomTrace zúčastnila před rokem a pravděpodobně se hodlá zúčastnit mise i letos.


Znovu o sobě dala vědět i společnost Primoco, která hodlá letos upsat akcie za 100 mio. CZK (celý článek zde). Hospodářským novinám to v rozhovoru uvedl ředitel společnosti Ladislav Semetkovský.


Již se blíží období zveřejňování výsledků emitentů a tak bedlivě sledujte náš report. Březen a duben bude jistě nabytý novými informacemi, čísly a analýzami.

80 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon