• Redakce

START REPORT: DALŠÍ ROK SME PLATFORMY ODSTARTOVAL


Leden přinesl na trhu START obchody u akcií Prabos plus a KARO INVEST. Objevily se také nové informace u společnosti Primoco UAV. V deníku E15 jsme se dále dozvěděli o novém fondu ČMZRB, který hodlá investovat do nových úpisů na trhu START. Na konci ledna také proběhlo setkání emitentů.


Obsah reportu:

  • obchodování v lednu

  • novinky z řad emitentů

  • stát skrze ČMZRB podpoří trh START

  • proběhlo setkání emitentů trhu START


Obchodování v lednu

V prvním měsíci letošního roku se zobchodovaly akcie celkem za 5,7 mio. CZK. Všechny obchody však proběhly na titulech Prabos plus a.s. a KARO INVEST a.s.


Na trhu START proběhla pravidelná měsíční aukce 8. ledna a zobchodovalo se zde 250 ks za cenu 400 CZK na akcii, tj. v objemu 100 tis. CZK. Na trhu RMS se pak zobchodovaly akcie Prabosu v objemu cca 2,9 mio. CZK a uzavřely poslední obchodní den na ceně 400 CZK na akcii.


Na STARTu se dále zobchodovalo 2 tis. ks akcií KARO INVEST na ceně 49 CZK, tzn. v objemu 98 tis. CZK. Na RMS pak proběhly obchody v objemu cca 2,6 mio. CZK a obchodování v lednu akcie uzavřely na cenovce 45 CZK na akcii.


Akcie firem AtomTrace, Fillamentum, Primoco UAV a UDI CEE se v lednu nezobchodovaly.


Novinky z řad emitentů

Leden nebyl na nové informace bohatý. Nové informace jsme zaregistrovali pouze u výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV. Na serveru Aktuálně.cz byl zveřejněn rozhovor se CEO společnosti Ladislavem Semetkovským (odkaz zde).


Firma Primoco zároveň zveřejnila novou posilu ve vedení společnosti (odkaz zde). Společnost získala do svých řad Jakuba Fojtíka, který nastupuje na pozici viceprezidenta rozvoje obchodu. Primoco uvádí, že jeho příchod souvisí s rostoucím zájmem o bezpilotní letouny Primoco UAV mezi armádními a policejními složkami v různých zemích. Jedním z jeho úkolů bude navázat spolupráci s tradičními výrobci obranných technologií. Připomínáme, že v předešlých měsících se podařilo Primocu získat licenci na obchod s vojenským materiálem (odkaz zde).


Primoco se také dále pochlubilo na svém účtu na Twitteru návštěvou zástupců Ministerstva obrany České republiky (odkaz zde).


E15: Stát skrze ČMZRB podpoří trh START

Českomoravská záruční a rozvojová banka plánuje kromě dosavadní podpory podnikatelů v podobě záruk a zvýhodněných úvěrů rovněž kapitálové vstupy do malých a středních společností. Celý článek na E15 zde.


Setkání emitentů

Na konci ledna také proběhlo setkání emitentů, kde se sumarizoval předešlý rok a diskutovalo nad dalším směřováním trhu START. Proběhl zde také turnaj v minigolfu, na kterém obsadil František Bostl ze STARTEEPO 2. místo. :-)

Více informací o trhu start na www.pxstart.cz.

43 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon