• Redakce

START REPORT: NOVÝ EMITENT CHYSTÁ IPO, STÁVAJÍCÍ BOJUJÍ S ČÍNSKOU CHŘIPKOU


Koronavirus (nebo lépe Čínská chřipka) se přihnal na globální akciové i dluhopisové trhy jako pravá pandemie. Trhu START se prozatím panika vyhýbá, kdy obchodování opět probíhalo při solidních objemech. Skupina KARO jako první emitent oznámila předběžné výsledky za rok 2019, Prabos šije roušky, Fillamentum dodává materiál pro respirátory a čeští vývojáři eMan připravují IPO.


Obchodní aktivita

V březnu se zobchodovalo celkových 5,6 mio. CZK na akciích UDI CEE (1,48 mio. CZK; +0,0%), Prabosu (0,38 mio. CZK; -11,5%) a KARO (3,74 mio. CZK; +18,60 %). Na dalších titulech obchody neproběhly.


Skupina KARO oznámila předběžná čísla

Výrobní skupina KARO z Boršova u Jihlavy oznámila kromě předběžných finančních výsledků za rok 2019 i aktuální situaci kolem koronavirové pandemie. Firma letos plánuje i přes aktuální turbulence na trzích upsat další akcie a dluhopisovou emisi v objemu až 50 milionů korun. Více zde.


Čeští vývojáři eMan chtějí na START

Společnost eMan, která patří mezi přední české dodavatele softwaru, začala s přípravou IPO. To by ráda uskutečnila během první poloviny letošního roku. Hodlá zde získat zhruba 40 milionů korun prodejem nových akcií. Více zde.


Emitenti z trhu START pomáhají v boji s Čínskou chřipkou

Prabos plus a.s. ušil 15 tisíc roušek pro distributora plynu Gasnet a pětina z nich bude darována neziskovému sektoru. Roušky dodávají výrobce obuvi Prabos a výrobce autopotahů Stival Automotive. Finanční skupina STARTEEPO pak pomohla zajistit látku na výrobu. Gasnet a Prabos následně každou pátou vyrobenou roušku darují potřebným. Celkem půjde o dar 2 500 roušek organizacím primárně z neziskového sektoru.

Fillamentum také pomáhá v boji proti koronaviru. Přispívá dodávkou svých materiálů členům facebookové komunity "3D tiskem proti COVID-19", kteří tisknou ochranné pomůcky potřebným. Mezi členy patří třeba pan Martin Bohušík, který 3D tisk využívá na tisk ochranných štítů pro slovenské nemocnice nebo pan Pavel Tajduš, který pro změnu tiskne klipy pro udržení roušky Českému Červenému Kříži.


(Nejen) všem investorům na trhu START pak přejeme v investicích pevné nervy a obecně pevné zdraví. Vaše STARTEEPO


78 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon