• Redakce

ZPRÁVA O VÝKONNOSTI FONDU NEW AGE FUND Q1 2019

Aktualizace: lis 20


Po dramatickém posledním čtvrtletí roku 2018 vystřídala paniku opět optimistická nálada. Ta navrátila pozitivní výkonnost většině akciových indexů i našemu fondu.


Relativně lepší výkonnost oproti většině indexů

NEW AGE FUND zaznamenal za první čtvrtletí nárůst více než 14 %. Výkonností jej tak předčil z hlavních amerických indexů pouze NASDAQ 100 se svými 16,57 %. Naopak měl náš fond lepší výkonnost nežli index S&P 500 (13,07 %) či DJIA (11,15 %). Z evropských lze pak zmínit německý DAX (9,16 %) a celoevropský STOXX 50 (12,93 %).


Z předpoklesového pohledu si na tom pak nejlépe stojí posledně zmíněný STOXX 50, který si i přes propady připsal za posledních 6 měsíců 1,60 % a americký DJIA, který odepsal „pouhá“ -2,00 %. Nejvíce ztratil index DAX (-5,88 %), NASDAQ 100 (-3,26 %) a S&P 500 (-2,73 %). NEW AGE FUND za stejné období ztratil -2,15 %.


Graf výkonnosti fondu NEW AGE FUND 03/2018 - 03/2019

Tabulka Q a YTD výkonnosti fondu NEW AGE FUND 03/2018 - 03/2019


Připraveni na další příležitosti

Po poměrně značných nárůstech jsme zredukovali počet pozic v portfoliu z 32 (prosinec) na 16 (březen). Zainvestovanost tak významně poklesla, a to z 99,1 % na 29,2 %. Pozice, které jsme odprodali částečně nebo zcela, vyčerpaly dle našeho názoru svůj současný potenciál. V případě poklesů či fundamentálních změn jsme tak připraveni se do daných pozic vracet.


Graf složení majetku fondu NEW AGE FUND k 31.3.2019


Myslíme si, že minimální míra zainvestovanosti je v současných podmínkách jedinou vhodnou strategií. Aktuálně jsme se tak zaměřili na uchování letošních zisků a vyčkáváme na další tržní vývoj. Ten by podle našeho názoru mohl již brzy přinést nové tržní příležitosti, na které máme připraveno více než 70 % současného majetku fondu.


Stáhnout celou čtvrtletní zprávu o výkonnosti fondu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Čtvrtletnízprávafondu

15 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon