top of page
vystrißek_mt.jpg

M&T 1997, a.s.

Česká rodinná manufaktura světového věhlasu

Na začátku byli 3 bratři Ulichové – sportovci s pevnou vůlí a jasnou vizí jít svojí cestou. Firma M&T 1997, a.s. tak byla založena před 25 lety s cílem vyvíjet, vyrábět a uvádět na trh neustále nové designové, konstrukčně a technologicky ojedinělé dveřní kliky a kování.

Společnost od roku 1997 urazila pořádný kus cesty. A to až k tržbám 151 milionů korun a k provoznímu zisku EBITDA 42 milionů korun. A 27. června 2022 úspěšně vstoupila na pražskou burzu.

Snímek obrazovky 2022-05-30 v 23.59.15.png

Za nadčasový design svých výrobků společnost z Dobrušky několikrát obdržela prestižní světová ocenění REDDOT DESIGN AWARD (2013, 2020) a GOOD DESIGN AWARD (2020).

kovani_MINIMAL_2.0_integrovane_WC_koupelnove_uzamykani_povrch_cerny_chrom_brouseny_titan_b

Tržby dlouhodobě rostou

Snímek obrazovky 2022-05-31 v 0.03.35.png

V loňském roce M&T utržila 151 milionů korun. Ročně přitom vyrobí zhruba 120 tisíc párů klik, jejichž prodej představuje dvě třetiny obratu. Zbytek tvoří neviditelné zárubně, magnetické systémy zavírání dveří, dveřní zarážky nebo třeba okenní kliky.

kolekce-minimal-black.jpg

Příběh kliky M&T

V Dobrušce pod Orlickými horami se rozkládá na 2 hektarech moderní výrobní závod, který zaměstnává 50 zaměstnanců, 6 robotů a 1 papouška. Odsud se do celého světa vyváží designové dveřní kliky. Každý den takto odchází z M&T okolo 700 ks finálních výrobků, které obdivují turisté v luxusních resortech i návštěvníci honosných firemních sídel.

Roman a Petr Ulichovi nás provedli moderní továrnou klik M&T:

I Vy se můžete stát akcionářem
M&T 1997, a.s.

Společnost M&T 1997, a.s. vstoupila úspěšně 27. června 2022 na trh START pražské burzy a na burzu RM-Systém. Chcete se také podílet na příběhu této české rodinné manufaktury z Orlických hor? Na příběhu tří bratří, kteří vybudovali světoznámou značku M&T, která ve světě nezná konkurenci?

20.jpg

Toto propagační sdělení bylo vypracováno společností STARTEEPO s.r.o. se sídlem Praha 7, Plynární 1617/10. Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů (veřejné zdroje a informace od emitenta) a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Pokud jsou zde uvedeny informace, které se vztahují k budoucím událostem, jsou založeny na předpokladech a výpočtech společnosti nebo důvěryhodných zdrojů. Skutečnosti, které v budoucnu nastanou, se mohou od uvedených informací významně lišit. Informace mohou být zjednodušeny, neboť mají sloužit výhradně k vytvoření obecné a základní představy o dané otázce či tématu. Sdělení představuje názor společnosti nebo osoby v něm uvedené ke dni zveřejnění a může být změněno bez předchozího upozornění. Interval budoucích změn analýzy není možné předem stanovit. Investoři jsou povinni se o výhodnosti obchodů a investic do jakýchkoli finančních nástrojů rozhodovat samostatně, a to na základě náležitého zvážení ceny, případného rizika a vlastní právní, daňové a finanční situace. Pokud se zde hovoří o jakémkoliv výnosu, je vždy třeba vycházet ze zásady, že minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích, a jakákoliv investice v sobě zahrnuje riziko kolísání hodnoty a změny směnných kursů, a že návratnost původně investovaných prostředků ani výše zisku není zaručena. Obsah je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv jespolečnost. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění informací třetími osobami. Propagační sdělení není prospektem, nabídkou ani doporučením k nákupu či prodeji cenných papírů, majetku či aktiv, ani znaleckým posudkem.

bottom of page