top of page

VSTUPTE S NÁMI
NA BURZU

Jsme největší IPO specialisté v Česku. Vstupte na burzu s těmi nejlepšími!

Emise akcií (IPO) a emise dluhopisů se stávají alternativou k bankovnímu financování či k M&A. V letech 2018 - 2023 jsme realizovali transakce za celkem 2,243 miliardy korunJsme nejvýznamnějším autorizovaným poradcem a analytikem pro trh PX START Burzy cenných papírů Praha a.s., který jsme společnými silami v roce 2017 spustili.

2,243

miliardy korun objem realizovaných transakcí

7

úspěšných IPO transakcí

Máme za sebou již 7 úspěšných IPO a několik dalších sekundárních úpisů akcií na trhu PX START pražské burzy, a to v celkovém objemu 1,091 miliardy korun. Dále jsme pomohli například s realizací 2 dluhopisových emisí listovaných na Regulovaném trhu pražské burzy v objemu 550 milionů korun, a s M&A v objemu 530 milionů korun.

V současnosti realizujeme výhradně IPO na trhu PX START, do kterých jako leading investor sami investujeme skrze náš podfond CZEGG VENTURES.

SMEAwards072_edited.jpg
Z7Qqz2WV_400x400.jpg

SME Awards 2023

Special Mention

Prestižní evropské ocenění SME Awards 2023 míří do STARTEEPO! Cenu jsme obdrželi od Evropské komise za zásluhy o budování kapitálového trhu v Česku.

IMG_9369.png

STARTEEPO získalo v roce 2023 cenu Nejaktivnější poradce od Burzy cenných papírů Praha při příležitosti 5. výročí trhu PX START.

16_edited.jpg

PROČ VSTOUPIT NA BURZU?

KAPITÁLOVÝ TRH:

360° ŘEŠENÍ PRO

VÁŠ PODNIK

Vstup na burzu zajišťuje unikátní způsob financování a řešení budoucnosti podniku.

Nehledě na případy ve kterých je IPO či emise dluhopisů tou jedinou správnou možností.

"Neexistují malá a velká IPO. Jen ta úspěšná a neúspěšná."

František Bostl, STARTEEPO

Snadný a levný přístup k financování

Navýšení kapitálu

Snížení zadlužení

Refinancování dluhu

Prodej či předání společnosti

Částečný exit

Úplný exit

Generační obměna a nástupnictví

Posílení značky

Nabytí důvěryhodnosti

Vyšší transparentnost

Výrazná mediální pozornost

 

Nejste na to sami

Oddělení řízení firmy od kapitálových vazeb

Zaměstnanecké akcie

Akcionářský věrnostní program

Zpětná vazba investorů jako cenný zdroj informací

Co je to IPO?

IPO je vstup firmy na burzu, díky kterému se začnou akcie firmy obchodovat na trhu cenných papírů. 

 

Společnost se vstupem na kapitálový trh zařazuje mezi nejlepší firmy v daném regionu a získává tím prestiž, která nejen slouží, ale zároveň i zavazuje. 

 

Vstup na burzu zajišťuje unikátní způsob financování a řešení budoucnosti podniku. Na burze může firma nabízet nejen své akcie, ale také dluhopisy. 

moment2 (8).jpg

NAŠE IPO REFERENCE

Reference
Snímek obrazovky 2023-08-04 v 22.18_edited.jpg

Poctivá česká výroba a

MILIARDOVÝ ČESKÝ DESIGN DOBÝVÁ SVĚT.

David Karásek

majoritní akcionář mmcité

mmcite.png

V roce 2023 s námi na trh PX START vstoupil globální výrobce městského mobiliáře společnost mmcité a.s. V rámci velice úspěšného IPO se podařilo získat nový kapitál v objemu 160 mio. CZK, který firma použila na akvizici výrobního závodu Kovostal, a použije na související investice do rozšíření výrobních kapacit a na nové technologie. Emise byla více než 2x přeupsaná a patří mezi naše nejúspěšnější transakce. Akcie také velice úspěšně zahájily své obchodování na burze IPO efektem +21%. Náš fond CZEGG VENTURES se v rámci IPO stal téměř 10% akcionářem a získal i zastoupení v dozorčí radě mmcité a.s.

hn-ivo-ulich_edited_edited.jpg

Na začátku byli

TŘI BRATŘI S PEVNOU VŮLÍ

A JASNOU VIZÍ.

Ivo Ulich

spoluzakladatel M&T 1997

mt-logo-manufacture.jpg

Českému výrobci dveřních klik a kování z Dobrušky, společnosti M&T 1997, a.s., jsme v roce 2019 připravili emisi zajištěných dluhopisů v objemu 100 mio. CZK (výnos 5,2 %, splatnost 3 až 5 let, obchodovány na BCPP). Následně jsme pracovali jako leading investor a poradce na IPO na trhu START. Náš fond CZEGG VENTURES nejprve zařadil dluhopisy M&T do svého portfolia za 72 mio. CZK a následně se v roce 2022 během nabídky akcií (119 mio. CZK) stal více než 22% akcionářem společnosti.

Snímek obrazovky 2022-02-11 v 10.58_edited.jpg

I z malého řemesla

MŮŽE VZEJÍT VELKÝ A JEDINEČNÝ BYZNYS.

Jakub Hemerka

finanční ředitel KARO Leather

karo logo černé.png

Jedním z našich klientů se stala i skupina KARO Leather, která zpracovává kůži pro evropské výrobce nábytku. V letech 2019 - 2022 jsme KARO pomohli k získání 274 mio. CZK z prodeje akcií, kdy se postupně náš fond CZEGG VENTURES stal největším akcionářem KARO Leather a.s. Asistovali jsme i u získání repo úvěru ve výši 800 tis. EUR. Díky nám tak skupina KARO Leather získala celkem 295 mio. CZK, které primárně použila na akvizici areálu kožedělného družstva Snaha v Brtnici a stavbu výrobní haly včetně vybavení v celkových nákladech téměř 500 mio. CZK.

Snímek obrazovky 2023-08-04 v 23.05_edited.jpg

Anticyklický byznys a

PAN-EVROPSKÁ EXPANZE POD SVĚTLEM BURZY.

František Novotný a  Aleš Hudeček

zakladatelé Bezvavlasy

Primary_RGB.png

Druhý největší distributor vlasové kosmetiky v Česku, který působí i na dalších evropských trzích, s námi vstoupil na pražskou burzu v září 2022. Cílem bylo podpořit právě probíhající investice do nových e-commerce platforem, nového pan-evropského distribučního centra a posílit povědomí o značce. Během IPO byly prodány akcie neveřejnou a veřejnou nabídkou za celkem 130 mio. CZK. Náš fond se v rámci této transakce stal významným akcionářem a získal zástupce v dozorčí radě. V roce 2023 jsme pak jako transakční poradce řídili pro Bezvavlasy akvizici distribuční skupiny HAIR SERVIS v hodnotě 530 mio. CZK.

PRABOS logo.jpg

Nejstarší a největší český výrobce obuvi Prabos plus a.s. ze Slavičína s námi zamířil na burzu již v roce 2018. Jaroslavu Palátovi jsme v letech 2018 - 2020 pomohli k částečnému exitu, kdy jeho podíl pokles z 50 na 25 % a inkasoval za své akcie celkem 101 mio. CZK. Náš fond CZEGG VENTURES se stal jedním z kupujících. Palát pak v roce 2022 exitoval zbylých 25 % majoritnímu vlastníkovi Jurajovi Vozárovi, který navýšil svůj podíl na 75,06 %. Exit z firmy posléze v roce 2023 realizoval i náš fond.

eman logo.webp

eMan je původně pražská vývojářská společnost se zaměřením na zakázkový software. Společnost vstoupila na trh START v roce 2020. Nehledě na pandemii COVID-19 se podařilo přeupsat nabídku akcií o 111 % a firma tak získala na splacení svého buyout úvěru celkem 49 mio. CZK. Náš fond CZEGG VENTURES byl následně od IPO akcionářem společnosti eMan necelé 2 roky, kdy v červenci 2022 pozici plně divestoval.

udi logo.jpg

Developerská skupina UDI s námi úspěšně umístila v roce 2018 na trhu START 37 % akcií své projektové společnosti UDI CEE, a.s. v hodnotě 258 mio. CZK. Akcie byly následně po 3 letech od IPO odkoupeny od investorů (p.a. výnos 9,2 %) a delistovány z burzy. UDI vstup na burzu použila ke stavbě logistického centra Ostředek na D1.

01_edited.jpg
bottom of page