top of page

VSTUPTE S NÁMI
NA BURZU

Jsme největší IPO specialisté v Česku. Vstupte na burzu s těmi nejlepšími!

Emise akcií (IPO) a emise dluhopisů se stávají alternativou k bankovnímu financování či k M&A. V letech 2018 - 2022 jsme realizovali transakce za celkem 1,532 miliardy korun a obliba našich služeb stále roste.

1,532

miliardy korun získáno pro české podniky

Snímek obrazovky 2023-02-06 v 0.10.14.png
16_edited.jpg

Spolupracujeme výhradně na emisích akcií a dluhopisů, do kterých sami investujeme skrze náš podfond CZEGG VENTURES. Zároveň jsme nejvýznamnějším autorizovaným poradcem a analytikem pro trh START Burzy cenných papírů Praha a.s., který jsme společnými silami v roce 2017 spustili.

KAPITÁLOVÝ TRH:

360° ŘEŠENÍ PRO

VÁŠ PODNIK

Vstup na burzu zajišťuje unikátní způsob financování a řešení budoucnosti podniku.

Nehledě na případy ve kterých je IPO či emise dluhopisů tou jedinou správnou možností.

Snadný a levný přístup k financování

Navýšení kapitálu

Snížení zadlužení

Refinancování dluhu

Prodej či předání společnosti

Částečný exit

Úplný exit

Generační obměna a nástupnictví

Posílení značky

Nabytí důvěryhodnosti

Vyšší transparentnost

Výrazná mediální pozornost

 

Nejste na to sami

Oddělení řízení firmy od kapitálových vazeb

Zaměstnanecké akcie

Akcionářský věrnostní program

Zpětná vazba investorů jako cenný zdroj informací

moment2 (8).jpg

Co je to IPO?

IPO je vstup firmy na burzu, díky kterému se začnou akcie firmy obchodovat na trhu cenných papírů. 

 

Společnost se vstupem na kapitálový trh zařazuje mezi nejlepší firmy v daném regionu a získává tím prestiž, která nejen slouží, ale zároveň i zavazuje. 

 

Vstup na burzu zajišťuje unikátní způsob financování a řešení budoucnosti podniku. Na burze může firma nabízet nejen své akcie, ale také dluhopisy. 

Trh START

Trh START pražské burzy nabízí firmám alternativní zdroj kapitálu a mnohem jednodušší a levnější variantu oproti hlavnímu burzovnímu trhu.

Společnosti s ambicí zde realizovat IPO by měly dosahovat tržeb +100 milionů korun a mít auditovanou historii.

 

Nezbytnou podmínkou jsou zkušení CEO a CFO, kteří jsou schopni jasně definovat a prezentovat dlouhodobý plán hospodaření a potřeby společnosti.

Požadavky na emitenty

Pravidla trhu START jsou mírná. Kromě běžného uveřejnění auditované výroční zprávy je to vypracování dobrovolné analytické zprávy.

Dále jsou to investorské prezentace 2x ročně a povinnost průběžně zveřejňovat informace kurzotvorného charakteru.

 

Je však vhodné a běžnou praxí zveřejňovat i průběžné neauditované hospodářské výsledky apod.

Náklady a čas

IPO či emisi dluhopisů lze odbavit během 4 – 6 měsíců.

 

Na transakci spolupracuje IPO poradce a právní kancelář.

 

Celkové počáteční náklady na emisi se v průměru pohybují kolem 6 %.

Valuace

Hodnota společnosti se odvíjí od mnoha faktorů.

 

Pro vážné zájemce o vstup na burzu vytváříme nezávislou analýzu hodnoty (valuaci). U emise dluhopisů pak kreditní analýzu.

Kde začít?

Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci, kde se pobavíme o všech možnostech, a nalezneme takové řešení, které pro Vás bude vhodné.

František Bostl

Výkonný ředitel STARTEEPO

bostl@starteepo.com

+420 604 215 002

"Neexistují malá a velká IPO. Jen ta úspěšná a neúspěšná"

František Bostl, STARTEEPO

01_edited.jpg

VYBRANÉ REFERENCE

Reference
hn-ivo-ulich_edited_edited.jpg

Na začátku byli

TŘI BRATŘI S PEVNOU VŮLÍ

A JASNOU VIZÍ.

Ivo Ulich

spoluzakladatel M&T 1997

zdroj videa: STARTEEPO

mt-logo-manufacture.jpg

Českému výrobci dveřních klik a kování z Dobrušky, společnosti M&T 1997, a.s., jsme v roce 2019 připravili emisi zajištěných dluhopisů v objemu 100 mio. CZK (výnos 5,2 %, splatnost 3 až 5 let, obchodovány na BCPP). Následně jsme pracovali jako leading investor a poradce na IPO na trhu START. Náš fond CZEGG VENTURES nejprve zařadil dluhopisy M&T do svého portfolia za 72 mio. CZK a následně se v roce 2022 během nabídky akcií (119 mio. CZK) stal více než 22% akcionářem společnosti.

Snímek obrazovky 2022-02-11 v 10.58_edited.jpg

I z malého řemesla

MŮŽE VZEJÍT VELKÝ A JEDINEČNÝ BYZNYS.

Jakub Hemerka

finanční ředitel KARO Leather

zdroj videa: Kapitálový průvodce

karo logo černé.png

Jedním z našich klientů se stala i skupina KARO Leather, která zpracovává kůži pro evropské výrobce nábytku. V letech 2019 - 2022 jsme KARO pomohli k získání 254 mio. CZK z prodeje akcií, kdy se postupně náš fond CZEGG VENTURES stal největším akcionářem KARO Leather a.s. Asistovali jsme i u získání repo úvěru ve výši 800 tis. EUR. Díky nám tak skupina KARO Leather získala celkem 275 mio. CZK.

Primary_RGB.png

Druhý největší distributor vlasové kosmetiky v Česku, který působí i na dalších evropských trzích, s námi vstoupil na pražskou burzu v září 2022. Během IPO byly prodány akcie neveřejnou a veřejnou nabídkou za celkem 130 mio. CZK. Náš fond se v rámci této transakce stal 11% akcionářem.

PRABOS logo.jpg

Nejstarší a největší český výrobce obuvi Prabos plus a.s. ze Slavičína s námi zamířil na burzu již v roce 2018. Jaroslavu Palátovi jsme v letech 2018 - 2020 pomohli k částečnému exitu, kdy jeho podíl pokles z 50 na 25 % a inkasoval za své akcie celkem 101 mio. CZK. Náš fond CZEGG VENTURES se stal jedním z kupujících. Palát pak v roce 2022 exitoval zbylých 25 % majoritnímu vlastníkovi Jurajovi Vozárovi, který navýšil svůj podíl na 75,06 %.

eman logo.webp

eMan je původně pražská vývojářská společnost se zaměřením na zakázkový software. Společnost vstoupila na trh START v roce 2020. Nehledě na pandemii COVID-19 se podařilo přeupsat nabídku akcií o 111 % a firma tak získala na splacení svého buyout úvěru celkem 49 mio. CZK. Náš fond CZEGG VENTURES byl následně od IPO akcionářem společnosti eMan necelé 2 roky, kdy v červenci 2022 pozici plně divestoval.

udi logo.jpg

Developerská skupina UDI s námi úspěšně umístila v roce 2018 na trhu START 37 % akcií své projektové společnosti UDI CEE, a.s. v hodnotě 258 mio. CZK. Akcie byly následně po 3 letech od IPO odkoupeny od investorů (p.a. výnos 9,2 %) a delistovány z burzy. UDI vstup na burzu použila ke stavbě logistického centra Ostředek na D1.

bottom of page