• Redakce

SLM SOLUTION GROUP AG MÍŘÍ DO PORTFOLIA NEW AGE FUND

Aktualizace: úno 3NEW AGE FUND, investiční fond ekonomiky nového věku, se stal akcionářem společnosti SLM Solution Group AG, předního dodavatele řešení pro průmyslový (kovový) 3D tisk.

SLM Solution Group AG (dále jen „Společnost“) je německý dodavatel řešení pro tzv. kovový 3D tisk, který je součástí rychle rostoucího trhu aditivní výroby, která se považuje za vrchol evoluce obrábění.

Společnost navazuje na historii 3 německých společností F & S Stereolithografietechnik GmbH, Trumpf GmbH a Fraunhofer Institute for Laser Technology, která sahá do roku 1996. Jedná se o firmy, které stály v devadesátých letech u zrodu technologie aditivní výroby pomocí kovového prachu a laseru.

Zakladatel a současný předseda dozorčí rady H. J. Ihde aktuálně vlastní zhruba 16,8% podíl Společnosti. Mezi další velké akcionáře patří největší investiční fondy v čele s Elliot Management Corp. (18,9 %), OppenheimerFunds (10,7 %) a DWS Investments (7,4 %). Významný podíl drží ve firmě i ING Group skrze fond Parcom Capital (5,4 %), Allianz Global Investors GmbH (5 %) či Amundi AM (1,4 %).

Technologie kovového 3D tisku


Video: názorná ukázka 3D výroby brzdového třmenu pro Bugatti Chiron pomocí technologie SML

Kovový 3D tisk má v moderním vývoji produktů unikátní pozici. Umožňuje přímou výrobu komplexních dílů pro koncové využití a usnadňuje obrábění při využití konvenčních výrobních technologií, čímž snižuje náklady a zkracuje dobu dodání. Tato technologie je také známá jako Direct Metal Laser Sintering (DMLS) a Selective Laser Melting (SLM).

3D tisk kovů je laserová technologie využívající kovy ve formě prášku. Podobně jako u laserového sintrování, vysoce výkonný laser selektivně spojuje částice v prostoru pro nanášení prášku, zatímco stroj distribuuje rovnoměrné vrstvy kovového prášku. Podpůrné struktury jsou generovány automaticky a budovány současně ze stejného materiálu a později jsou manuálně odstraněny. Po dokončení díl prochází tepelným zpracováním.

Společnost na trh dodává jako hlavní produkty výrobní jednotku SLM 125, SLM 280, SLM 500 a automatickou prosévací jednotku PSA 500. Všechny výrobní jednotky dodávané Společností jsou plně kompatibilní s CAD daty, a pro zákazníky je tak velice jednoduché jejich nasazení do výroby.

Sama společnost s odkazem na analytickou zprávu další 3D tiskařské společnosti Wohlers Associates předpokládá, že se celosvětové tržby z aditivní výroby v období 2015-2020 zosminásobí, a to z 0,5 mld. USD v roce 2015 na 4 mld. USD v roce 2020. Očekává se tak růst CAGR 30-50 %.

Silný růst tržeb


Společnost vykazuje silný růst tržeb. Za období 2014 až 2017 činil CAGR 34,24 %. Pro období 2018 – 2020 se čeká CAGR 45,39 %. To odpovídá očekávanému růstu celého trhu aditivní výroby 2015-2020 (CAGR 30-50 %). Tržby by se tak měly dostat z 82,49 mio. USD za rok 2017 až na 252,07 mio. USD v roce 2020.

EBITDA by se letos měla dostat na úroveň 17,45 mio. USD, v roce 2020 na 45,03 mio. USD. Společnost by měla dosáhnout také pozitivního EPS během letošního roku, a to hodnoty 0,39. V roce 2020 by měl EPS dosáhnout 1,33. Zadluženost vůči vlastnímu kapitálu mírně vzrostla z 0 % v roce 2017 na aktuálních 27 % (Q1 2018). Růst zadlužení dle informací Společnosti souvisí se současnou expanzí, která zahrnuje i přesun výroby do nových a větších výrobních kapacit.

Stáhněte si kompletní investiční analýzu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Analýza

25 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon