• Redakce

ROCKWELL AUTOMATION INC - DALŠÍ SÁZKA NEW AGE FUND NA PRŮMYSL 4.0

Aktualizace: úno 3Průmysl 4.0 není budoucnost, ale současná realita výroby. Portfolio NEW AGE FUND tak částečně stojí na tomto fenoménu. Další investice tak směřuje do leadera v oblasti automatizace a robotizace průmyslu Rockwell Automation Inc.

Rockwell Automation Inc je celosvětově největší společností čistě koncentrovanou pouze na automatizaci a robotizaci ve výrobním procesu. Firma integruje informační a kontrolní procesy v celém podniku a zvyšuje tak jeho produktivitu. Poskytnutá řešení propojují výrobce strojů a zařízení, poskytovatele softwaru a systémové integrátory. Rockwell Automation Inc do celého řešení dodává integrační součásti, a to softwarové, hardwarové i mechanické.


Výhodou Rockwell Automation Inc je otevřená architektura, ve které může spolupracovat zároveň s výrobci robotů KUKA i FANUC, nebo zapojovat zařízení ABB, Cognex, Siemens či GE. To v současnosti nabízí obrovskou konkurenční výhodu oproti „jednobarevným“ poskytovatelům obdobných služeb.

Mezi největší konkurenty patří konglomeráty jako GE, Siemens, ABB a Honeywell, kteří však své služby nabízejí především v rámci své značky a nejsou tak otevření svoji architekturou jako Rockwell. Celý trh je však velmi fragmentovaný a firem poskytující podobná řešení jsou stovky. Rockwell však sází na svůj přístup a kvalitu řešení.


Společnost zaměstnává zhruba 22 tisíc lidí v 80 zemích světa. Mezi reference patří řešení pro Kia Motors, DuPont, Tyson Foods, Monsanto, Nestlé, Eli Lilly, PepsiCo a další. Rockwell Automation Inc je také právem považována za americké „rodinné stříbro“. Například časopis Forbes firmu pravidelně umisťuje na předních pozicích ve svých žebříčcích: #156 America´s Best Employers, #13 Just Companies, #83 Innovative Companies, #379 America´s Largest Public Companies apod.

Firma je také s váhou 0,62 % zařazena do báze indexu DJIA. Z našeho pohledu plně vyhovuje i našim požadavkům na etiku a udržitelnost, kdy její služby pomáhají vyšší efektivitou výroby ke snižování spotřeby energie a k nižší tvorbě odpadu.

Akvizice doplňují organický růst


Firma na konci června oznámila strategické partnerství s firmou PTC Inc, a s tím související investici 1 mld. USD, což představuje zhruba 9% podíl. PTC Inc poskytuje řešení v segmentu rozšířené reality, výpočetního softwaru pro výrobu, CAD systémy a další. Rockwell očekává od tohoto kroku posílení své pozice na trhu a akceleraci tržeb obou firem. Mezi historicky úspěšné akvizice patří i firma MAVERICK Technologies, kterou Rockwell převzal v roce 2016 se všemi 21 pobočkami a 300 inženýry. Kompletní list akvizic zde.

Rockwell Automation sama jako možný akviziční cíl


V roce 2017 podala společnost Emerson Electric nabídku na převzetí společnosti Rockwell Automation Inc. V srpnu začala vyjednávání na ceně 200 USD za akcii. Nabídka byla ještě 2x navýšena na 215 a na 225 USD za akcii. Rockwell Automation Inc nakonec nepřijala ani nejvyšší nabídku 225 USD za akcii. Emerson Electric na základě tohoto odmítnutí veškeré nabídky stáhla. Nejvýše se akcie obchodovaly do tohoto okamžiku na ceně 210,72 USD, tj. 23 % nad současnou cenou.

Očekávané trendy v odvětví robotizace a automatizace


Průmyslová výroba v současné době stále roste a sílí i významně ochota a možnosti firem investovat do automatizace, což přináší nejen snižování nákladů na provoz, ale i vyšší produktivitu. Ve střednědobém horizontu bude růst podpořen i novými obchodními tarify, které prosazuje administrativa D. Trumpa. Motivace amerických firem přesměrovat výrobu zpět do Států je nyní vysoká a jistě vyústí i ve vyšší výdaje na automatizaci.

Dle CNBC očekávají analytici velikost globálního trhu v roce 2022 na úrovni 237 mld. USD (vs. 31 mld. USD v roce 2016). Odhaduje se, že do konce roku 2020 bude skrze IoT celosvětově propojeno 20 mld. přístrojů, z toho 5,4 mld. v průmyslu.

Stáhněte si kompletní investiční analýzu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Analýza

38 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon