• Redakce

GLOBÁLNÍ HEGEMON DIGITÁLNÍHO MARKETINGU ALPHABET ZAŘAZEN DO PORTFOLIA NEW AGE FUND

Aktualizace: úno 3Alphabet Inc. je mateřská společnost americké internetové společnosti Google. Zaměřuje se na široké spektrum aktivit, jako je například provoz internetového vyhledávače Google, vývoj operačního systému Android či výzkum technologie autonomních vozů.

Společnost Alphabet byla založena v roce 2015 jakožto holdingová společnost zastřešující aktivity společnosti Google a dalších dceřiných společností jako například Calico (biotechnologie), Chronicle (kyberbezpečnost), DeepMind (umělá inteligence), GV (venture kapitálové investice) nebo Waymo (samořiditelná auta). Nosným prvkem společnosti je však stále společnost Google generující přes 99 % všech tržeb.


Ta byla založena již v roce 1998 Larry Pagem a Sergeyem Brinem v Kalifornii. Původním a hlavním produktem společnosti byl internetový vyhledávač Google. Společnost však od svého založení prošla překotným vývojem a v současnosti její produktové portfolio zahrnuje desítky produktů a služeb.

Od YouTube po autonomní taxi


Společnost dělí své podnikání do dvou segmentů, a to Google a Other Bets. V rámci segmentu „Google“ jsou řazeny aktivity, se kterými se většina z nás potýká každodenně. Jedná se o produkty a služby jako Google Ads, operační systém Android, prohlížeč Chrome, Google Maps, YouTube či nejpoužívanější službu Google Search, která je dennodenně využívána více než 3,5 miliardkrát, a jedná se tak o nejnavštěvovanější webovou stránku světa.

„Other bets“ neboli doslova „ostatní sázky“ je segment zahrnující povětšinou start-upy ve vlastnictví Alphabetu. Jedná se tak například o společnost Nest, která vyvíjí a prodává inteligentní termostaty, detektory kouře a další domácí gadgety. Dále je to Waymo, společnost zaměřená na vývoj samořiditelných automobilů, jež je na špici v tomto oboru a v roce 2018 má dokonce spustit flotilu autonomních taxi vozů v americkém Phoenixu. Za zmínku stojí i zdravotně-výzkumná společnost Verily, která kombinuje oblasti technologií, data science a medicíny.

Hegemon online reklamy


V poslední době se zintenzivňuje debata ohledně toho, zda dominantní postavení Googlu v některých oblastech již nehraničí s monopolním postavením. Google má totiž například 90% podíl v oblasti internetového vyhledávání a společně s Facebookem je zodpovědný za 70 % celkového internetového provozu a více než 50 % globálních tržeb z online reklamy. Hrozí tedy Googlu rozdělení na více společností a podobný osud jako například historicky potkal AT&T či Standard Oil?

Hlavním protagonistou v boji proti Googlu je Evropská unie, která společnosti v červenci 2018 udělila bezprecedentní pokutu ve výši 5 miliard dolarů za porušení antimonopolních zákonů. Evropský parlament nápad na rozdělení Googlu rovněž podporuje. Donald Trump však komentoval udělení pokuty silně negativně a samotná EU navíc nemá právní páky, aby rozdělení dosáhla. Rozdělení Googlu na více společností tak prozatím zůstavá pouze v teoretické rovině, což je pro investory pozitivní zprávou.

Je Alphabet/Google předražený?


Zdá se, že akcie Alphabet neznají strop – jen letos již přidaly 20 %. Je však tato cena adekvátní? Analytici Financial Times míní, že akcie Alphabet jsou naopak levné. Dle jejich výpočtů investoři za core byznys společnosti, což je poskytování reklamy a příjmy plynoucí z Google Search, platí 16,5 násobek letošního předpokládaného čistého zisku. Pro porovnání - index S&P 500, reflektující 500 největších společností obchodovaných na americké burze, se aktuálně obchoduje za 18násobek letošních budoucích zisků. Alphabet je jednou z největších společností světa a hegemonem s až monopolním postavením v oblasti online reklamy, internetového vyhledávání a přidružených služeb. V portfoliu NEW AGE FUND tak tato společnost nemůže chybět.

Stáhněte si kompletní investiční analýzu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Analýza

14 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon