• Redakce

DALŠÍ SÁZKA NA ELEKTROMOBILITU - VÝROBCE PRODUKČNÍCH LINEK AUMANN AG

Aktualizace: 3. úno 2020Etický fond nové ekonomiky NEW AGE FUND zainvestoval do další vizionářské firmy. Aumann AG je lídrem ve vývoji a výrobě specializovaných zařízení pro automotive s důrazem na rychle rostoucí segment e-mobility.

Historie Aumann sahá až do roku 1936, kdy byla společnost založena v Berlíně a zprvu se zabývala výrobou cívek a elektrických komponentů. Dnes je Aumann světovým lídrem ve vývoji a výrobě automatických výrobních linek pro výrobu elektrických komponent pro automotive a další odvětví s 6 výrobními lokacemi v Německu, USA a Číně. Mezi zákazníky společnosti patří zavedené světové výrobní společnosti, například BMW, Volkswagen, Daimler, Ford, Bosch nebo Thyssenkrupp, se kterými má společnost vztah často sahající zpět do 80. a 90. let.


Společnost dělí své podnikání do dvou segmentů, E-mobility a Classic. V rámci segmentu „E-mobility“ společnost vyvíjí a produkuje speciální výrobní zařízení a produkční linky se zaměřením na automotive. Výrobky tohoto segmentu umožňují automobilkám technologicky náročnou masovou výrobu široké škály elektrických komponentů, které jsou součástí pohonné jednotky vozidel. Strategické zaměření segmentu je však na výrobu linek používaných při výrobě komponentů pro elektromotory, zejména strojů používaných při výrobě cívek.

Segment „Classic“ je zaměřen na výrobu specializovaných přístrojů a automatických linek pro automotive, dále výrobce spotřební elektroniky nebo společnosti v odvětví letectví. Systémy společnosti například slouží pří výrobě komponentů hnacích jednotek, které snižují emise CO₂ produkované spalovacími motory automobilů.


Společnost zejména těží ze svého know-how v oblasti navíjení cívek a automatizace vybudovaného v průběhu své více než 70 leté historie a rovněž ze svých dlouholetých vztahů s OEM a tier-1 dodavateli v automobilovém průmyslu. Díky tomu je společnost světovým lídrem v oblasti automatických výrobních linek pro odvětví e-mobility.

Revoluce v oblasti e-mobility


Téma elektromobility nabírá v posledních letech na významu, zejména co se týče elektromobilů. Za jejich vzrůstajícím významem stojí zejména tři faktory – pokrok v oblasti technologií, vývoj regulace, která zvýhodňuje dopravní prostředky založené na elektrickém pohonu a částečně rovněž rostoucí zájem spotřebitelů.

Z pohledu regulace můžeme například jmenovat záměr Evropské unie na snížení emisí CO₂ o 30 % v rozmezí let 2021 – 2030. Vlády Francie a Velké Británie navíc v roce 2017 oznámily záměr zcela zakázat prodej aut s čistě spalovacími motory od roku 2040. Podobně se na podzim roku 2017 vyjádřila i Čína – země s největším automobilovým trhem světa. Podobný přístup vidíme i od samotných automobilek.

Volvo například plánuje všechny modely minimálně hybridní od roku 2019, Jaguar od 2020, Daimler od 2022, a tento výčet může pokračovat. V příštích třech letech by měly automobilky představit až 340 nových modelů elektromobilů.


Vývoj v e-mobility technologiích by měl navíc tlačit na postupný propad cen elektromobilů, které jsou při současných cenách spíše kratochvílí, než pragmatickou investicí. Propad cen by měl být zejména způsoben levnějšími bateriemi. Ty dnes, při průměrné ceně 208 USD za bateriovou jednotku, tvoří 42 % celkové ceny elektromobilu. Dle agentury Bloomberg by však cena lithium-ion baterií měla do roku 2030 klesnout o více než polovinu.

Rostoucí ekologické povědomí rovněž zvyšuje poptávku ze strany spotřebitelů. Minulý rok byla poprvé překonána meta 1 miliónu prodaných elektrických vozidel a při současném tempu by se objemy měly zčtyřnásobit do roku 2020. Lídrem v prodaných vozidlech je Čína, kde panuje již zmíněný obrovský tlak na snižování emisí.

Strmý růst a následná korekce po loňském IPO


Aumann v březnu 2017 uvedl své akcie na německou burzu a krátce po IPO akcie zamířily vzhůru a po pouhém půl roce obchodování dosáhly svého maxima na úrovni 92,9 EUR. Od té doby však titul prošel korekcí a aktuálně se obchoduje o téměř 40 % níže. Panuje tak ideální situace k vytvoření pozice.

Stáhněte si kompletní investiční analýzu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Analýza

53 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon