• Redakce

NEW AGE FUND ZAINVESTOVAL DO FRESENIUS SE, KTERÉ SE DLOUHODOBĚ DAŘÍ

Aktualizace: 13. lis 2019Fresenius SE & Co KGaA je německá společnost podnikající v oblasti zdravotnictví a je největším světovým poskytovatelem produktů a služeb pro osoby s chronickým selháním ledvin. Společnost však rovněž například provozuje největší síť privátních nemocnic v Německu a Španělsku a podniká i v jiných zdravotnických oblastech.

Fresenius SE - globální zdravotnický kolos Záběr Fresenius SE je opravdu široký a společnost dělí své podnikání do čtyř segmentů – Fresenius Medical Care, Fresenius Kabi, Fresenius Helios a Fresenius Vamed.


Fresenius Medical Care je samostatnou společností listovanou na německé burze, ve které Fresenius SE vlastní cca 30 % podíl. Fresenius Medical Care je světově největším poskytovatelem produktů pro dialýzu a podílí se na tržbách Fresenius SE více než 50 %. Fresenius Medical Care po celém světě provozuje celkem 3 750 dialýzních center, ve kterých ročně obslouží přes 300 000 pacientů, o které se stará přes 110 000 zaměstnanců.


Fresenius Helios je z pohledu tržeb druhou nejvýznamnější částí Fresenius SE. Fresenius Helios je předním evropským provozovatelem soukromých nemocnic. Společnost se dělí na Helios Germany, které provozuje přes 230 zařízení v Německu a Helios Spain, které vzniklo akvizicí Quirónsalud, španělské nemocniční jedničky, v roce 2017.


Fresenius Kabi je třetím nejvýznamnějším segmentem. Produktové portfolio Fresenius Kabi zahrnuje intravenózní (nitrožilní) léky, přípravky pro infuzní terapie a klinickou výživu a rovněž produkty v oblasti biosimilars. Nejmenším segmentem je Fresenius Vamed, společnost zaměřená na výstavbu a provoz nemocničních zařízení. Za svou existenci Fresenius Vamed úspěšně dokončil více než 800 projektů ve více než 80 zemích světa od Německa přes Kenyu až po Ekvádor.

Stárnoucí populace znamená vyšší výdaje na zdravotnictví

Světová populace stárne. Podíl starších lidí se zvětšuje v prakticky všech zemích světa. Stárnutí populace je a bude jedním z hlavních světových témat 21. století, podobně jako například změna klimatu, a bude mít vliv na téměř celou společnost včetně sektorů jako zdravotnictví, finance, doprava či sociální zajištění.


Podle OSN se počet seniorů – lidí starších 60 let – do roku 2050 zdvojnásobí (viz graf níže) a do roku 2100 dokonce ztrojnásobí. Senioři jsou totiž nejrychleji rostoucím segmentem světové populace. S rostoucím počtem seniorů a prodlužující se délkou dožití souvisí i růst výdajů na zdravotnictví. Ty se v zemích OECD za posledních 15 let více než zdvojnásobily a jinak tomu není u celosvětového průměru.

Podobný vývoj můžeme očekávat i do budoucna. Hlavními příčinami je zmíněný demografický vývoj a rovněž bohatnoucí společnost. Zejména rozvíjející se ekonomiky mají co dohánět - jak vidíme, tak světový průměr zdravotních výdajů na hlavu je ve srovnání s OECD téměř čtvrtinový.

Atraktivní valuace vybízí ke vstupu do pozice Evropské akcie jsou letos ve stínu těch amerických (STOXX 600 -1,54 % vs. S&P 500 +8,95 %), což se odráží v relativně nízkých valuacích evropských akcií. Nejinak je tomu u akcií Fresenius SE, jež se aktuálně obchodují za násobky P/E viděné naposledy v roce 2014. Fresenius SE se tak valuační optikou dá aktuálně označit za vcelku levnou a atraktivní investici.

Stáhněte si kompletní investiční analýzu Fresenius SE zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Analýza

18 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon