• Redakce

ZPRÁVA O VÝKONNOSTI FONDU NEW AGE FUND Q3 2018

Aktualizace: 20. lis 2020Během třetího čtvrtletí se rozrostlo portfolio našeho fondu o celkem jedenáct nových firem. Včetně již realizovaných investic během druhého čtvrtletí do společností Microsoft, Deere, Itron a SLM Solutions tak aktuálně portfolio obsahuje 15 titulů při 51,86% zainvestovanosti.

Jak vypadalo naše portfolio k 30.9.2018?


Ze segmentu Udržitelného rozvoje se v portfoliu objevil největší severoamerický zpracovatel odpadu a významný producent obnovitelné energie Waste Management a společnosti zaměřující se na obnovitelnou větrnou energii. Dánská Vestas Wind Systems a španělská Siemens Gamesa.

Investice proběhly i do dvou firem zaměřených na Průmyslovou revoluci 4.0, a to konkrétně do světového leadera v robotizaci a automatizaci americké Rockwell Automation, a do belgického leadera v oblasti 3D tisku Materialise.

Investiční aktivitu fond zaznamenal i v případě Dopravy budoucnosti, kdy se v portfoliu objevily firmy participující na překotném globálním růstu elektromobility. Nakoupili jsme tak akcie americké společnosti Albemarle, největšího světového producenta lithia, německé společnosti Voltabox, která vyvíjí a vyrábí bateriové systémy, a německé společnosti Aumann, která se zaměřuje na výrobu elektromotorů.

Segment Digitální ekonomiky se rozrostl o amerického technologického giganta Alphabet, který vlastní největšího světového poskytovatele digitální reklamy společnost Google, a dále o českou společnost Avast, která je největším světovým poskytovatelem B2C řešení pro kyber-bezpečnost.

Ze segmentu Renesance společnosti jsme pak vybrali investici do americké softwarové společnosti Electronic Arts, která vyvíjí elektronické hry pro různé typy platforem.

Výkonnost fondu


Do konce letošního roku předpokládáme, že bude naše portfolio obsahovat 25 až 30 titulů, kdy zainvestovanost dosáhne cca 2/3 majetku fondu. Míra zainvestovanosti však bude záležet na aktuální tržní situaci. Zde bychom si přáli větší poklesy na trhu, což by sice krátkodobě negativně ovlivnilo výkonnost našeho fondu, ale z dlouhodobého hlediska by se jednalo o příležitosti, na něž trpělivě čekáme, a jichž hodláme plně využít ve prospěch Vás, našich investorů.

Stáhnout celou čtvrtletní zprávu o výkonnosti fondu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Čtvrtletnízprávafondu

51 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon