• Redakce

CLOUD NENÍ JEN SOFTWARE. SPECIALISTA NA OPTICKÉ SÍTĚ LUMENTUM HOLDINGS MÍŘÍ DO PORTFOLIA NEW AGE FUN

Aktualizace: 3. úno 2020


Podmořské telekomunikační kabely (submarine fibers), datová cloudová centra nebo 3D laserové snímání. Nová "hračka" v portfoliu NEW AGE FUND umí mnohé.

Lumentum Holdings Inc. je americká společnost působící v oblasti telekomunikací a přenosu dat, ve které patří mezi přední světové hráče. Lumentum bylo až do roku 2015 součástí skupiny JDS Uniphase Corporation, která byla ve zmíněném roce rozdělena právě na Lumentum a společnost Viavi Solutions. Obě společnosti jsou od té doby obchodovány samostatně na americké burze NASDAQ. V současnosti Lumentum působí celosvětově a zaměstnává téměř 3 000 zaměstnanců.

Krátce o historii Lumentum a JDS Uniphase Jak již zmíněno výše, Lumentum bylo historicky součástí skupiny JDS Uniphase (JDSU), která byla založena již v roce 1979 a veřejně obchodována od roku 1992.

JDSU byla společnost, jež původně vyvíjela průmyslové lasery a později se, po fúzí s JDS Fitel, která působila v oblasti optických vláken, stala lídrem v oblasti optického přenosu dat.

JDSU v průběhu let postupně akvírovala další společnosti působící ve své oblasti. V roce 2015 posléze došlo k rozhodnutí o rozdělení JDSU na dvě samostatné společnosti – Lumentum a Viavi Solutions. Lumentum si ponechalo původní divize JDSU zabývající se komunikacemi a komerčními optickými produkty, kdežto Viavi Solutions se zabývá vývojem testovacích zařízení pro síťové poskytovatele.

Od cloudu přes 3D snímání až po lasery

Podnikání Lumentum se dá rozdělit do dvou stěžejních segmentů, kterými jsou Optical Communications a Lasers.


Optical communications, volně přeloženo optické komunikace, je segment obsluhující trhy telekomunikací, datových přenosů a průmyslových řešení. Tento segment poskytuje řešení pro provozovatele mobilních a telekomunikačních sítí, ať už se jedná o místní sítě či například podmořská spojení. Tato řešení umožňují přenos videa, audia a dat skrze vysokokapacitní optické sítě. Dále se jedná o řešení pro provozovatele cloudových řešení či data center.


Novinkou je vývoj laserových řešení v oblasti 3D sensorů a snímání, které je uplatňováno v mobilech, hrách nebo autonomních vozidlech a všude tam, kde přichází v úvahu užití virtuální či rozšířené reality. Mezi klienty společnosti z této oblasti patří například Apple, Google, Facebook, Microsoft, Cisco Systems a další.

Segment laserů vyvíjí průmyslové lasery používané při zpracování kovů, v biotechnologiích či v precizní průmyslové výrobě jako je výroba plošných spojů či fotovoltaických článků.

Relativně levná akcie může znamenat správný čas pro vstup Akcie Lumentum se od svého IPO v roce 2015 pohybovaly optikou očekávaného násobku P/E ruku v ruce s širším trhem společností působících ve stejném oboru. Tento vztah se však rozpadl v průběhu srpna a září 2017, od kdy P/E akcií Lumentum zamířilo dolů.

Důvodem je kombinace dvou souběžných faktorů – poklesu ceny akcie a na straně druhé vyšších odhadů budoucích zisků společnosti analytiky. Lumentum se dá označit za levnou investici i optikou P/E založeného na minulých ziscích, které dosahuje 11,25. Aktuálně tak panuje vhodná příležitost pro vstup do dlouhé pozice.

Stáhněte si kompletní investiční analýzu Lumentum Holdings zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Analýza

27 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon