• Redakce

PROVOZOVATEL RETAIL PARKŮ FIDUROCK VYDÁVÁ DLUHOPISY ZA 300 MILIONŮ KORUN.

Aktualizace: 13. lis 2019Společnost Fidurock Nemovitosti a.s. získala v pondělí 14. ledna schválení prospektu Českou národní bankou pro veřejnou emisi dluhopisů ve výši 300 milionů korun s možností navýšení až na 450 milionů korun, přičemž nominální hodnota jednoho dluhopisu je 10 tisíc korun.

Prostředky z emise hodlá firma použít na probíhající expanzi v Česku a na Slovensku a rozšířit tak své portfolio retail parků. Manažerem a administrátorem emise je J&T Banka, jejímž klientům budou dluhopisy nabídnuty exkluzivně.

Společnost nabízí investorům roční výnos 5,6 %, a to po dobu 5leté splatnosti dluhopisu. Jedná se o veřejnou nabídku dluhopisů, které se zároveň budou obchodovat i na Regulovaném trhu Burzy cenných papírů Praha. O jejich umístění na trh už společnost zažádala.

Na přípravě dluhopisů se podílely přední české konzultační společnosti jako advokátní kancelář rutland & partners, KPMG či finanční skupina STARTEEPO.

„České ekonomice se daří. Lidé jsou si toho vědomi, a tak roste i jejich spotřeba, což se pozitivně projevuje v maloobchodních tržbách. A právě z toho těží provozovatelé retail parků, kteří tak mají prostor pro zvyšování nájmů a výnosnosti svých portfolií,“ říká František Bostl, ekonom a výkonný ředitel finanční skupiny STARTEEPO, která pomáhala s přípravou emise.

“Fidurock Nemovitosti je konzervativně řízená společnost s pevnou vizí a silnou kapitálovou pozicí. Navíc s přihlédnutím k atraktivitě současné emise zajištěných dluhopisů jsem přesvědčen, že si Fidurock najde místo v portfoliích konzervativních českých investorů,” doplnil.

Celý článek si můžete přečíst na webu E15.cz.


Máte zájem o financování či o investici do firemních dluhopisů? Kontaktujte nás.


33 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon