• Redakce

AKASOL AG - BUDOUCNOST V ELEKTROMOBILITĚPředstavení společnosti


AKASOL AG je německý výrobce a lídr ve vývoji převážně vysokovýkonných lithium-iontových bateriových systémů, které jsou chlazené kapalinami a je možné je znovu dobíjet. Důraz je kladen na širokou škálu využitelnosti. Bateriové systémy Společnosti tedy najdeme v autobusech, komerčních vozidlech, vlacích, lodích ale i ve stacionárních zařízeních.Německý vývojový lídr


Akasol AG byl založen jako nezisková společnost v roce 1990 a své současné jméno a podobu Akasol GmbH získal až v roce 2012. Společnost je v současnosti aktivní především ve městě Langen v Německu, kde disponuje svou hlavní výrobní továrnou. Tato továrna má aktuálně roční výrobní kapacitu až 300 MWh, což odpovídá potenciální roční výrobě baterií až pro 1 500 autobusů nebo 6 000 komečních vozidel. Akasol zde, na základě široké zkušenosti v oboru, vývíjí, testuje, validuje, výrábí a distribuuje funkční dobíjecí Li-Ion bateriové systémy společně se systémy správy bateriíí a systémy tepelné správy. Na základě těchto charakteristik se společnost za poslední roky stala strategickým dodavatelem pro hlavní výrobce ve svých odvětvích, jmenovitě Bombardier Transportation, Rolls-Royce Power Systems, Daimler či švédský výrobce autobusů a kamionů.


Společnost je rozdělena do dvou hlavních divizí, které obsluhují rozdílné průmysl, a které jsou tak dostatečně flexibilní, aby pokryly různé segmenty trhu, kde se podobná řešení využívají. Tato flexibilita se odráží především v možnosti upravit chemické složení a formát buněk baterií. První divize společnosti „On-Highway“ se zaměřuje především na bateriové systémy a služby pro výrobce autobusů a komerčních vozidel. Druhá divize společnosti „Off-Highway“ se zaměřuje na hlavní výrobce a dodavatele železničních vozidel, průmyslových vozidel, námořních objektů a stacionárních zařízení pro rezidenční a bytové využití.


Stáhněte si kompletní investiční analýzu AKASOL AG zde.
NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

19 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon