• Redakce

CZEGG VENTURES NABYL PODÍL VE VÝROBCI OBUVI PRABOS ZA 23 MILIONŮ KORUN

Aktualizace: čvc 22


V Prabos plus a.s. ve Slavičíně na Zlínsku dnes šijí military, pracovní i volnočasovou obuv a jsou největší obuvnickou firmou v Česku s produkcí 500 tisíc párů ročně. Značku, jejíž historie má počátky v polovině 19. století, znají vojáci Bundeswehru nebo švýcarské armády, ale i zaměstnanci Škody Auto či ČEZ. Mezi svými investory přivítala firma nový fond CZEGG VENTURES.


Transakce za 23 milionů korun

Fond investiční a poradenské skupiny STARTEEPO odkoupil za 23 milionů korun šestiprocentní podíl v české společnosti Prabos. Akcie výrobce pracovní obuvi se od předminulého roku obchodují na trhu Start pražské burzy. Právě STARTEEPO firmě se vstupem na tržiště radilo.


STARTEEPO akcie koupilo prostřednictvím svého fondu CZEGG VENTURES, který vytvořilo právě za účelem investic do malých a středních firem (o jeho vzniku informoval např. Forbes.cz). Ten nabyl v červnu 58.750 ks akcií této společnosti a stal se tak jejím třetím největším akcionářem. Hodnota transakce činila 23,46 mil. CZK (399,31 CZK za akcii).


Tržní kapitalizace Prabosu je v současnosti 402 milionů korun. Detaily transakce HN přiblížil výkonný ředitel STARTEEPO František Bostl. "Sázíme na to, že jde o rodinnou firmu s nízkým dluhem, stabilním obratem a prémiovým produktem," řekl Bostl. Celý článek naleznete na iHNed.cz.


Největší český výrobce obuvi

Prabos plus a.s. je výrobce obuvi s tradicí sahající až do roku 1860. Tehdy ještě jako společnost Japis zpracovávala usně a po I. světové válce zahájila výrobu obuvi. Firma byla v roce 1948 znárodněna a v roce 1952 začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Po revoluci se společnost postupně transformovala na současnou Prabos plus a.s. V květnu 2018 uvedl Prabos své akcie na trhu START pražské burzy.


Samotný název Prabos je pak spojením slov PRacovní BOty Slavičín. Jedná se o dnes největší obuvnickou firmu v Česku s produkcí 500 tisíc párů ročně a tržbami více než 381 milionů korun.

Mezi tradiční klienty patří Armáda ČR, Policie ČR či Hasičský záchranný sbor ČR. Společnost úspěšně dodala či dodává své výrobky mimo Česko i do Německa, Švýcarska, Litvy, Lotyšska, Holandska či Velké Británie.


Z řad firemní klientely pak můžeme zmínit ČEZ, Škoda Auto, Lesy ČR, ABB či US Steel. Společnost také provozuje vlastní eshop zaměřený na prodej volnočasové obuvi. Zde mohou zákazníci využít 3D mobilní aplikace na měření nohou, díky které si dokáží vybrat pro sebe nejvhodnější obuv.


CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE? CHCETE OBOHATIT SVOJI INVESTIČNÍ STRATEGII O NAŠE ZKUŠENOSTI? NAVŠTIVTE ZDARMA NÁŠ WEBINÁŘ.


JAK ZAŘADIT ČESKÉ PODNIKY DO SVÉHO PORTFOLIA?

ÚTERÝ 4. SRPNA OD 18 HODIN, PŘIHLÁŠENÍ ZDE


OBSAH:

  • Investiční potenciál malých a středních podniků (SME) v Česku

  • SME platformy nejen na pražské burze

  • O fondu CZEGG VENTURES: strategie, příležitosti, výhled

  • Naše první investice: největší český výrobce obuvi Prabos plus a.s.

  • Diskuse


Upozornění Informace obsažené v tomto článku byly vypracovány společností STARTEEPO s.r.o., se sídlem Praha, Plynární 1617/10 („Společnost“), která je 100 % akcionářem STARTEEPO Invest, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Materiál je určen pouze pro propagační účely a nenahrazuje statut fondu. Je koncipován jako prvotní informace a nenahrazuje odborné poradenství k finančním investicím ani komplexní poučení o rizicích. Zde uvedené informace neslouží jako nabídka nebo výzva k nákupu či prodeji finančních instrumentů. Rozhodnutí o investici může být učiněno pouze na základě aktuálního znění statutu fondu. Výnosy dosažené v minulosti nejsou zárukou budoucích výnosů. Dokument byl připraven s náležitou péčí a pozorností, společnost však neposkytuje záruky jeho přesnosti, správnosti, aktuálnosti nebo úplnosti. Obsah dokumentu je chráněn dle autorského zákona, majitelem autorských práv je společnost. Společnost nenese odpovědnost za šíření nebo uveřejnění informací třetími osobami.

289 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon