• Redakce

EMAN JDE NA BURZU. NABÍZÍ RŮST NA VLNĚ DIGITALIZACE


Základem podnikání jsou dobré nápady. Když se k nim přidá ještě kus vizionářství, je na úspěch zaděláno. Obojím je protkán příběh české softwarové firmy eMan, která nyní vstupuje na trh START pražské burzy. Její projekty často předběhly dobu a posbíraly bezpočet ocenění. Dnes její software mimo jiné pohání byznys Bohemia Energy, usnadňuje život klientům ČSOB nebo proměňuje v digitální jízdu řízení vozů Škoda. Za deset let existence vyrostl eMan z nuly na obrat 168 milionů korun za rok 2019.


O společnosti eMan

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru. Specializuje se na vývoj mobilních a webových aplikací a integrovaných řešení. Zaměřuje se především na klienty z automobilového průmyslu, bankovnictví a pojišťovnictví, energetiky a služeb.


Mezi její klienty patří například Škoda Auto, Honeywell, E.ON, ČSOB, PPL, Edenred, Generali Česká pojišťovna nebo MND. Řešení vyvinutá eManem získala celou řadu ocenění, jako např. Mobilní aplikace roku, Internet Effectiveness Awards, WebTop100, IT projekt roku nebo Zlatá koruna.


eMan je v současné době většinově vlastněn svými zakladateli, kteří zároveň zastávají pozice ve výkonném managementu. Firma dnes operuje nejen v Česku, ale i po celé Evropě a v severní Americe. Celkem zaměstnává bezmála 120 lidí.


Růst tržeb a EBITDA 2017–2024

Tržby firmě vzrostly v roce 2019 na 168 milionů korun. Dynamický růst plánuje eMan i do budoucna. Vedení očekává zhruba 20procentní růst tržeb ročně při EBITDA marži 10,5 – 11,5 procent.


Parametry IPO

Společnost eMan získala 14. srpna povolení České národní banky pro veřejnou nabídku akcií. Firma hodlá nabídnout až 47procentní podíl, tj. až 914 tisíc kusů akcií. Úpis probíhá při ceně 51 až 56 korun za akcii. Investici lze realizovat během upisovací aukce mezi 17. a 31. srpnem.


Jak mohu investovat do eMan?

Skrze členy pražské burzy můžete zadat pokyn k nákupu akcií. Fio banka a.s. či Patria finance a.s. pak nabízejí obchodování s akciemi na trhu START skrze své online obchodní platformy, a patří tak mezi členy burzy s nejvyššími objemy obchodů v tomto tržním segmentu.


Investovat do akcií eMan můžete také skrze CZEGG VENTURES, podfond STARTEEPO Invest, který investuje do portfolia českých malých a středních podniků. Více o podfondu zde.


IPO dokumentace ke stažení


Seznamte se s IPO na webináři skupiny STARTEEPO

  • Kdy: 25. srpna v 18 hodin

  • Kde: Online na mobilu nebo počítači

  • Délka trvání: 60 minut

  • Odkaz na přihlášení: zde


Pro více informací o IPO nás můžete kontaktovat na info@starteepo.com.


UPOZORNĚNÍ

Tato zpráva byla vypracována společností STARTEEPO s.r.o. se sídlem Praha 7, Plynární 1617/10 („Společnost“). Společnost čerpá informace z důvěryhodných zdrojů a vynaložila přiměřenou péči, aby informace nebyly nepravdivé či zavádějící, nicméně nikterak nezaručuje jejich správnost. Pokud jsou ve zprávě uvedeny informace, které se vztahují k budoucím událostem, jsou založeny na předpokladech a výpočtech Společnosti nebo důvěryhodných zdrojů. Skutečnosti, které v budoucnu nastanou, se mohou od uvedených informací významně lišit. Informace mohou být zjednodušeny, neboť mají sloužit výhradně k vytvoření obecné a základní představy o dané otázce či tématu. Zpráva představuje názor Společnosti nebo osoby v něm uvedené ke dni zveřejnění a může být změněno bez předchozího upozornění. Investoři jsou povinni se o výhodnosti obchodů a investic do jakýchkoli finančních nástrojů rozhodovat samostatně, a to na základě náležitého zvážení ceny, případného rizika a vlastní právní, daňové a finanční situace. Tato zpráva není prospektem, nabídkou ani doporučením k nákupu či prodeji cenných papírů, majetku či aktiv, ani znaleckým posudkem.


1,803 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon