• Redakce

FACEBOOK INC. - KRÁL SOCIÁLNÍCH SÍTÍ

Aktualizace: úno 3


Představení společnosti

Facebook Inc. je společnost provozující stejnojmennou světoznámou sociální síť Facebook, největší sociální síť světa, a rovněž další internetové aplikace a sociální sítě. Facebook je pravděpodobně nejvíce spojen se jménem Mark Zuckerberg, který tuto sociální síť spoluzaložil v roce 2003 ještě jako student na harvardské univerzitě. V té době síť sloužila pouze stovkám tamějším studentům. Od té doby se však rozrostla raketovým tempem a dnešní počet uživatelů přesahuje 2 miliardy.Silný byznys model založený na reklamě


Facebook jako společnost vlastní a provozuje portfolio produktů, mezi něž patří zejména následující čtyři stěžejní – sociální síť Facebook a Instagram a chatovací aplikace WhatsApp a Messenger.


Sociální síť Facebook není třeba asi nijak představovat – jedná se o internetovou platformu, která umožňuje uživatelům virtuálně se spojovat, komunikovat spolu, sdílet fotografie či příspěvky.


Instagram je rovněž sociální sítí, která však funguje na zcela odlišném principu. Jedná se o platformu, na které uživatelé sdílejí fotografie a videopříspěvky s krátkými popisky.


Messenger a WhatsApp jsou chatovací aplikace. Messenger byl původně součástí aplikace Facebook, dnes funguje i samostatně. WhatsApp je mobilní chatovací aplikací založenou v roce 2009, kterou Facebook koupil v roce 2014 za téměř 20 mld. USD. V současnosti tuto aplikaci používá celkem cca 1,5 miliardy lidí, a to zejména díky její jednoduchosti a zabezpečení.


Jakým způsobem však Facebook zmíněné produkty monetizuje? Odpověď je jednoduchá – prodejem reklamy. Drtivá většina tržeb společnosti pochází z prodeje reklamy na zmíněných sociálních sítích. A málokdo umožňuje inzerentům zasáhnout tak velké publikum a s tak dobrou segmentací jako Facebook. Facebook navíc disponuje obrovskou výhodou oproti své konkurenci (v oblasti reklamy zejména Google), a tou je škálovatelnost – jako inzerent totiž dokážu jednou reklamní kampaní oslovit nejen uživatele Facebook sociální sítě, ale zároveň i uživatele Instagramu, a v budoucnu pravděpodobně i na WhatsApp (ten zatím funguje bez reklamních příspěvků). A právě proto je Facebook v reklamě tak dobrý – dokáže agregovat uživatelská data z několika zdrojů, na jejichž základě posléze umožňuje detailní segmentaci reklamního publika.
Instagram jako zdroj dalšího růstu


Výsledky Facebooku za Q2/2018 byly pro investory zklamáním – akcie společnosti odepsaly více než 20 % po varování, že růst společnosti v následujících čtvrtletích nebude tak vysoký jako v posledních letech. Analytici však spatřují jako další hlavní růstový produkt společnosti Instagram. Tato síť totiž roste výrazně rychleji než Facebook samotný a oslovuje primárně mladé uživatele. Monetizace Instagramu je navíc teprve na začátku. Facebook sice své tržby nesegmentuje, odhaduje se však, že tržby Instagramu tvořily v roce 2017 9 % celkových tržeb Facebooku a v roce 2018 by to mělo být již 17 %. Dle analýzy společnosti socialbakers, která se zabývá analytikou sociálních sítí, navíc inzerenti na Instagramu spatřují až čtyřnásobnou uživatelskou angažovanost oproti Facebooku. Instagram se navíc ukázal jako skvělá investice ze strany Facebooku, který Instagram v roce 2012 koupil za 1 mld. USD - dle analýzy agentury Bloomberg má Instagram totiž v současnosti hodnotu asi 100 mld. USD.


Stáhněte si kompletní investiční analýzu Facebook Inc. zde.

NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.


#NEWAGEFUND #Analýza

138 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon