• Redakce

INCAP OYJ - PREMIANT OBORU EMSPředstavení společnosti


InCap OYJ („InCap“ nebo „Společnost“) je finská společnost podnikající v odvětví tzv. Electronic Manufacturing Services (EMS). Historie Společnosti sahá až do roku 1985, InCap jako takový však vznikl o sedm let později fúzí tří společností, z nichž každá podnikala v jiném odvětví. Postupem času se Společnost vyprofilovala v oblasti výroby elektroniky a nábytku na zakázku pro koncové značky („contract manufacturer“). Dnes je InCap čistě výrobcem elektronických zařízení jako jsou PCB (Printed Circuit Boards, desky plošných spojů), box-build assembly či výroba prototypů. Společnost má sídlo v Helsinkách, výrobní závody v Estonsku a Indii a od roku 1997 se obchoduje na burze v Helsinkách.Electronic Manufacturing Services - EMS


Termínem Electronic Manufacturing Services se označují společnosti, jež navrhují, vyrábějí, testují a poskytují poprodejní servis elektronických komponentů a elektronických sestav pro OEM výrobce. Jednoduše řečeno se jedná o poskytování služeb v oblasti výroby elektroniky. Střeva Vašeho laptopu či smartphonu, tzn. kupříkladu procesor, základní deska či Wi-Fi modem, nejsou vyrobeny samotným Apple nebo Dell, ale některým z OEM (např. Foxconn). Foxconn však tyto komponenty rovněž nevyrábí sám, ale nakupuje od různých dodavatelů (např. Broadcomm, Qualcomm), jež si obratem nechávají tyto komponenty vyrábět od různých EMS firem.


EMS datuje své začátky do 70. let, kdy byla založena společnost Solectron. Do té doby většina OEM či výrobců elektroniky používala vlastní kapacity. Vznik EMS umožnil outsourcing a uvolnění těchto interních kapacit. Rovněž odpadla potřeba držet skladové zásoby, což vedlo k optimalizaci cashflow. Byznys model EMS firem se tedy primárně zaměřuje na efektivitu výroby a úspory z rozsahu. Druhým milníkem byl vznik metody Surface-mount Technology neboli SMT (česky povrchová montáž). SMT umožnilo přímé osazování elektronických součástek na povrch plošných spojů, což vedlo k postupné miniaturizaci součástek a umožnilo sériovou výrobu elektroniky ve velkém množství.Stáhněte si kompletní investiční analýzu INCAP OYJ zde.NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

41 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon