• Redakce

INFINEON TECHNOLOGIES AG - ČIPY PRO AUTOMOTIVE, IOT, SMART HOMES NEBO ROBOTY

Aktualizace: úno 3Představení společnosti

Infineon Technologies AG je německá společnost podnikající v oblasti vývoje a výroby čipů zejména pro průmyslové aplikace, která patří mezi lídry svého oboru.


Infineon Technologies vzniklo v roce 1999, kdy byl segment výroby polovodičů vyčleněn do samostatné entity z mateřské společnosti Siemens AG. Důvodem vyčlenění ze skupiny Siemens byl tehdejší propad světových cen DRAM (typ počítačové paměti), který způsobil obrovské ztráty v divizi Siemens Semiconductor. Vedení Siemens se tak rozhodlo tuto divizi odprodat skrze burzu. Za svých 19 let samostatnosti se Infineon vypracoval mezi elitu oboru polovodičů a dnes zaměstnává přes 37 000 zaměstnanců po celém světě a patří buďto mezi lídry nebo si drží pozici tržní dvojky ve svém segmentu.Silná pozice skrze všechny segmenty


Čipy společnosti Infineon nalézají uplatnění v široké škále průmyslových oborů. Můžeme je tak namátkou nalézt v tzv. chytrých domácnostech, automotive, průmyslových robotech nebo třeba větrných elektrárnách. Více o jednotlivých segmentech níže.


Hlavním segmentem společnosti je automotive, který se na tržbách podílí 42 %, a v kterém si Infineon drží pozici celosvětové dvojky za konkurentem NXP. V současnosti má trh polovodičů pro oblast automotive hodnotu přibližně 38 mld. USD a společnost očekává, že v příštích třech letech tento trh každoročně poroste o téměř 9 %.


Zhruba třetinu tržeb tvoří segment Power Management & Multimarket. Tento segment dodává řešení například pro laptopové nabíječky, mobily či různé senzory a těžký průmysl. Tento segment je široce rozkročen, tudíž nelze jednoduše určit tržní postavení společnosti, nicméně Infineon je světovým číslem jedna v MOSFET (druh tranzistoru) a číslem dvě v MEMS mikrofonech používaných v mobilních telefonech.


V segmentu Industrial Power Control, konkrétně v diskrétních polovodičových modulech, je Infineon nezpochybnitelnou světovou jedničkou s 19% tržním podílem (druhé ON Semiconductor má pouhých 9 %).


Posledním segmentem je Security & Chipcard IC (IC znamená integrovaný obvod), neboli výroba čipů používaných v přístupových kartách, čtečkách, platebních kartách apod. V tomto odvětví je Infineon opět světovou jedničkou.Polovodičovému odvětví je projektován slušný růst


Rostoucí využití čipů v širokém spektru oblastí od internetu věcí, přes mobilní technologie po průmyslové aplikace spolu s celosvětovým ekonomickým růstem by se mělo projevit rovněž ve zvýšené poptávce po čipech a růstu tohoto odvětví jako celku. Dle různých tržních průzkumů by měl polovodičový trh růst v průměru o 8 % ročně v letech 2018-2020.


Stáhněte si kompletní investiční analýzu Infineon Technologies AG zde.
NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.


#NEWAGEFUND #Analýza

40 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon