• Redakce

KTERÉ SEKTORY JSOU NEJVÍCE ZÁVISLÉ NA VZTAZÍCH USA A ČÍNY? POLOVODIČE A MALOOBCHOD

Aktualizace: 13. lis 2019


Americko-čínská obchodní válka prozatím nezná svého konce a je skutečně těžké předvídat její další vývoj. Pokud by se však měla situace normalizovat, můžeme již dnes s určitostí definovat vítěze tohoto příměří.


Největšími "závisláky" jsou výrobci čipů, kteří mají v současnosti nejvyšší expozici vůči Číně. V Goldman Sachs zanalyzovali výkazy roku 2018 všech společností obsažených v indexu Russell-1000 a našli ty s nejvyšší expozicí vůči Číně. Velké zastoupení v seznamu mají výrobci čipů, včetně Qorvo, Qualcomm, Micron Technology, Nvidia, Broadcom a Intel.


Další skupinou jsou firmy z oblasti maloobchodu, které jsou citlivé na cla. UBS varovala, že některé firmy s vysokým procentem zboží vystaveným čínským clům, čelí „významnému riziku", protože vyšší tarify by znamenaly rostoucí náklady na dovážené zboží, které prodávají.
Ve fondu NEW AGE FUND se nyní snažíme o minimální expozici vůči Číně a vyhýbáme se rizikovým sektorům. Zároveň jsme ale do budoucna připraveni investovat do podhodnocených aktiv a případnou čínskou expozici navyšovat. Za posledních 12 měsíců totiž fond drží v průměru 55 % hotovosti.

27 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon