• Redakce

NEW AGE FUND: AKTUÁLNÍ STRATEGIÍ JE HOTOVOST

Aktualizace: 13. lis 2019Vážení investoři,


rádi bychom Vás touto cestou informovali mimo pravidelné čtvrtletní zprávy o současné indikativní výkonnosti fondu NEW AGE FUND k 06. 11. 2019 a o aktuální investiční strategii fondu.


Indikativní výkonnost fondu

Ke konci Q3 byl fond v zisku YTD +15,17 % (Q zpráva zde). K 6. listopadu je indikativní YTD zhodnocení fondu cca +16,45 %. Za Q4 se tak fond pohybuje prozatím na indikativní výkonnosti cca +1,11 %. Tohoto YTD zisku fond dosáhl při průměrné zainvestovanosti pouhých 43,54 %. Fond letos dosahuje výkonnosti akciových indexů, ale při výrazně nižší volatilitě a za nižšího podstupovaného rizika.


Optimalizace? Uzavírání zisků i ztrát.

Na konci Q3 činila hotovost v portfoliu fondu 63,4 %. Nyní jsme se rozhodli vzhledem k tržnímu vývoji několik pozic prodat zcela či z nich částečně vystoupit. Optimalizovali jsme tak podíl hotovosti na cca 70,3 %.


Mezi prodeji byli např. Grubhub, který reportoval z našeho pohledu znepokojivá čísla a výhledy, a proto jsme se rozhodli z pozice vystoupit i přes celkovou ztrátu cca -51 %. Titul jsme zároveň vyřadili z watchlistu. Dále jsme vystoupili z akcií Avastu, kde jsme na původní pozici ze srpna 2018 realizovali zisk cca +84 % a na dokupu z června 2019 zisk +39 %.


Prodej se nevyhnul ani Netflixu, který jsme z portfolia vyřadili s ohledem na rostoucí dluh a rostoucí konkurenci v sektoru, ztráta na pozici činila -1,8 %. Prodali jsme také pozici v Infineon Technologies AG kvůli značné závislosti na Číně, a to se ziskem +12,4 %. Se ziskem jsme také prodali Fresenius SE. Zhodnocení činilo +16,9 % a to za necelý měsíc od vstupu do pozice. Částečný prodej pak proběhl na pozicích Albemarle a Aumann AG, které patřili mezi naše největší pozice, ale také mezi nejvolatilnější akcie v portfoliu s vysokou závislostí na Číně.


Jsme připraveni i na Armageddon

Jsme nyní velice ostražití. Naše valuační modely indikují napříč naším watchlistem překoupenost trhu a souhrnné akciové indexy jsou nyní přehřáté podobně jako tomu bylo v září 2018. Nemluvě o vybraných jednotlivých akciích.


Vzhledem k tomu, že za posledních několik týdnů je poměrně ticho v otázce obchodní války USA-Čína, kterou považujeme nyní za hlavního hybatele na trzích, obáváme se vysoké citlivosti trhu na jakékoliv zprávy a možného vybírání zisků před koncem roku.


Zároveň nás čekají žně amerického spotřebitelského sektoru v podobě tzv. Black Friday 29. listopadu. Zde může dojít k pravděpodobnému zklamání investorů, což by mohlo urychlit výprodeje nejen na amerických trzích.


Máme nyní tzv. nabito a vyhlížíme náš moment. Podobně jako investorský sniper vyhlíží "ránu roku". Doufáme tak, že letos překonáme "kulomečníky" v podobě pasivních podílových fondů a ETF. Minimálně jsme si částečně zafixovali letošní zisky sníženou tržní a měnovou expozicí, což samo o sobě by v případě poklesů znamenalo pro náš fond značný outperformance.


Z pohledu stávajících i nových investorů se tak zdá býti momentální vstup/příkup fondu dobře načasovaný, jelikož očekáváme do konce roku možné navýšení tržní expozice po pravděpodobné korekci, který by mohl přinést našemu fondu další zhodnocení.


Neváhejte nás kontaktovat se zájmem o další informace

V případě zájmu o větší detail k současné strategii neváhejte kontaktovat předsedu správní rady STARTEEPO Invest Františka Bostla na telefonní čísle +420 604 215 002 či na emailu bostl@starteepo.com.NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND

55 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon