• Redakce

NVIDIA - BUDOUCÍ HEGEMON AUTONOMNÍ DOPRAVY

Aktualizace: úno 3Představení společnosti


NVIDIA je americkou technologickou společností vyrábějící grafické karty (Graphics Processing Unit) a procesory. NVIDIA byla založena v roce 1993 a v současnosti se jedná o světovou jedničku ve svém oboru. Společnost se v nedávné minulosti dostala do hledáčku investorů zejména kvůli kryptoměnové horečce. NVIDIA byla založena odpadlíky Jensenem Huangem z AMD a Chrisem Malachowsky a Curtisem Priem ze Sun Microsystems. Všichni tři se ve svých profesích zabývali vývojem grafických čipů a uvědomovali si jejich lepší výpočetní schopnosti v porovnání s klasickými CPU. Rovněž věřili v nárůst popularity počítačových her, jejichž grafika patřila a stále patří mezi jedny z nejvíce náročných výpočetních úkonů. Za zmínku stojí to, že Jensen Huang a Chris Malachowsky stále ve společnosti působí Huang je CEO celé firmy a Malachowsky zastává pozici v top managementu.Divize GPU jako základ pro segment autonomního řízení


NVIDIA vynalezla GPU s prvotním účelem umožnit vývoj náročných počítačových her a filmů. Za téměř 30 let vývoje však GPU nalezlo uplatnění v širokém spektru oborů od počítačových her přes virtuální realitu a zpracování velkého objemu dat až po autonomní vozidla.


V oblasti GPU pro počítačové hry je NVIDIA světovou jedničkou se svou produktovou řadou GeForce používanou ve stolních počítačích. V tomto segmentu společnost spatřuje velký potenciál vzhledem k tomu, že počítačové hry jsou nejhodnotnějším odvětvím světového zábavního průmyslu. NVIDIA rovněž vlastní softwarové knihovny umožňující tvorbu speciálních herních efektů a vývoj aplikací pro virtuální realitu. V oboru projektování dokáží produkty NVIDIA tvorbu prototypů a výrobků ve virtuální realitě. Umožňují tak například vývojářům ve virtuální realitě a v reálném čase vizualizovat modely automobilů, chirurgům provádět tréninkové operace nebo architektům modelovat stavby. GPU nacházejí výborné uplatnění také v oboru umělé inteligence, a to zejména díky své schopnosti paralelních výpočtů, což znamená několikanásobné zrychlení výpočetních procesů v porovnání s CPU a zkrácení doby potřebné pro zpracování dat. GPU tak nalézají uplatnění v oborech jako je rozeznávání hlasu nebo jazykové překlady v reálném čase.NVIDIA ovládne automotive jako Android mobilní telefony


Jak již bylo zmíněno, GPU rovněž nalézají uplatnění v oblasti samoříditelných vozidel, jejichž senzory sbírají o svém okolí velké množství dat, která musí být v reálném čase vyhodnocována a to umožňují právě výkonné výpočetní systémy vyvíjené společností NVIDIA. Aktuálně tak společnost spolupracuje na vývoji aplikací pro autonomní vozidla s více než 320 společnostmi, namátkou např Uber, Volkswagen, Tesla nebo Daimler. V oblasti autonomních vozidel spatřuje NVIDIA velký růstový potenciál. Není se čemu divit dle odhadů by měl trh autonomních vozidel dosáhnout v roce 2026 hodnoty až 556 mld USD z dnešních 54 mld USD, což znamená téměř 40 každoroční růst.


Nejen pro obor samoříditelných vozidel, ale kupříkladu i pro průmyslové aplikace (inteligentní roboti), drony, konzole nebo mobilní zařízení vyvíjí NVIDIA procesory Tegra. Tegra je tzv systém na čipu, neboli integrovaný obvod, který v sobě zahrnuje všechny prvky počítače (GPU, paměť...). Díky své malé velikosti a energetické nenáročnosti jsou často používány v laptopech nebo tabletech.Hrozba konce éry kryptoměn neohrozí růstový potenciál


Přibližně v druhé polovině roku 2017 začala kryptoměnová horečka, která vyvrcholila na konci roku. Vzhledem k výpočetní náročnosti při ověřování kryptoměnových operací (tzv. „ kryptoměn") se GPU ukázalo jako ideálním řešením ke zmíněné těžbě, což se projevilo v obrovské poptávce po grafických kartách. Akcie NVIDIA reagovaly silným růstem a v druhé polovině roku téměř kopírovaly růst ceny bitcoinu (a ostatních kryptoměn). Zatímco však kryptoměnová bublina splaskla, NVIDIA pokračovala v dalším růstu jak tržeb, tak akcií Kryptoměny sice měly jednorázový pozitivní vliv, ten již však odezněl. Investoři nicméně oceňují jiné přednosti společnosti, zejména růstový potenciál uplatnění GPU v oblasti umělé inteligence a dlouhodobou schopnost společnosti inovovat a držet se tak na čele svého oboru. Nemyslíme si tak že případný konec kryptoměnové éry přehluší jiné rostoucí segmenty.


Stáhněte si kompletní investiční analýzu NVIDIA zde.
NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.


#NEWAGEFUND #Analýza


36 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon