• Redakce

PAYPAL HOLDINGS INC - TECHNOLOGICKÁ PLATEBNÍ PLATFORMA

Aktualizace: úno 3Představení společnosti


PayPal Holdings, Inc. je americká internetová společnost provozující globální online platební systém, který podporuje elektronický transfer peněžních fondů. PayPal slouží jako elektronická alternativa k tradiční výměně papírových peněz nebo šeků a momentálně slouží také jako platební prostředník mnoha internetových serverů. Fungování společnosti je založeno především na poplatcích z provedených plateb.Globální lídr na trhu


PayPal se postupně od roku 1998, kdy začínal jako malá firma vyvíjející ochranný software, stal globálně největším poskytovatelem internetových elektronických transferů. Dnes je tedy největší část společnosti (89%) založena na poskytování elektronických převodů peněz.


I přes to, že je PayPal již několik let vedoucím hráčem na trhu, se mu stále daří zvyšovat své tržby a s tím spojené zisky. V roce 2017 došlo ke zvýšení čistých ročních tržeb o celých 21 % na konečných 13 miliard dolarů. Ve stejné době zisk společnosti vyrostl na celkových 1,8 miliard dolarů, což znamenalo dokonce růst o více než 28 % oproti roku 2016. Jak už bylo zmíněno, hlavním zdrojem tržeb je pro PayPal objem transakcí, které jsou uskutečněny jeho platební platformou. Z tohoto pohledu je tedy třeba zmínit, že PayPal v roce 2017 dosáhl na metu 227 miliónů aktivních uživatelských účtů, nárůst o 15 % oproti roku 2016, a více než 7,6 miliard provedených transakcí, nárůst 24 % oproti roku 2016. Celkový globální objem provedených transakcí v roce 2017 poprvé pokořil hodnotu 450 miliard dolarů.


Páteř PayPalu je tvořena několika kombinovanými platebními řešeními – PayPal, PayPal Credit, Braintree, Venmo, Xoom a Paydiant products. Tento kombinovaný systém dohromady utváří PayPal Payment Platform a je dominantním řešením na trhu elektronických plateb. PayPal Payment Platform je dvoustranou platformou, která je určena jak pro koncové spotřebitele, tak pro obchodníky a skrze ji samotnou zprostředkovává jejich spojení. Společnost umožňuje zákazníkům používat PayPal účty najednou pro nákup zboží a pro výběr nebo transfer peněžních fondů. Toto umožňuje přímou výměnu mezi prodejci a zákazníky, která je založena na širokém rozpětí PayPal služeb. Zákazníci mají pro tyto služby schopnost využít jejich bankovního účtu, fondů na jejich PayPal účtu, kreditního účtu PayPal, kreditních nebo debetních karet a v neposlední řadě také různých certifikátů a dárkových kupónů. Společnost také nabízí person-to-person transfery skrze značky Venmo a Xoom, kdy dochází k přímému transferu fondů mezi dvěma nezávislými subjekty.
Platební trh znamená budoucnost


Platební trh je dlouhodobě jednou ze zářících hvězd finančního a bankovního sektoru. Po dlouhou dobu se tento trh podílel na celkových tržbách v bankovním sektoru z více než 30 %, ovšem v posledních letech toto číslo raketově narůstá. Platební odvětví benefituje z aktuálního rapidního rozvoje e-commerce a světové globalizace a má tak potenciál se podobným tempem rozvíjet i nadále. Dle analýzy Boston Consulting Group by měl v následujících letech tento trh přidat světové ekonomice více než 1 bilión dolarů nových tržeb. Toto číslo znamená enormní příležitost pro společnosti jako je PayPal se dále rozvíjet společně s rostoucími regiony především v oblasti Asie.


Dle společnosti McKinsey dosáhly globální tržby platebního trhu pouze v roce 2017 1,9 biliónů dolarů a narostly tak meziročně o 11% hlavně díky pokračujícímu růstu ve vyvíjejících se oblastech Asie. Předpokládá se, že už další rok světové tržby překročí poprvé v historii hodnotu 2 biliónu dolarů. Asie tedy bude tento světový trh táhnout i v dalších letech a růst bude pokračovat ruku v ruce s rozvojem nových digitálních možností a narůstajícím počtem přeshraničních plateb.


Stáhněte si kompletní investiční analýzu PayPal Holding INC zde.NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.


#NEWAGEFUND#NEWAGEFUND #Analýza#Analýza

32 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon