• Redakce

PRABOS DODÁ POLICII BOTY ZA 161 MILIONŮ KORUN. STARTEEPO MĚNÍ VÝHLED


Slavičín, 5. června 2020 – Středoevropský leader ve výrobě specializované obuvi společnost Prabos plus a.s. podepsal v nedávné době kontrakt s Policií České republiky na dodávku bot v hodnotě 161 milionů korun včetně DPH. Společnost o tom dnes informovala ve své tiskové zprávě. Prabos také zveřejnil výroční analytickou zprávu od společnosti Starteepo s novým doporučením „Držet“ a roční cílovou cenou akcie 416 korun.


Česká policie obuje opět Prabos

Na začátku června podepsaly Policie České republiky a společnost Prabos plus a.s. dodávky obuvi pro období 2020–2023, a to v hodnotě 161 milionů korun včetně DPH (resp. cca 133 milionů korun bez DPH).


Pro společnost Prabos se tak jedná o jednu z mnoha zakázek v segmentu bezpečnostních složek. Prabos totiž úspěšně dodal či dodává své výrobky mimo Česko i do Německa, Švýcarska, Litvy, Lotyšska, Holandska či Velké Británie. Z řad firemní klientely pak můžeme zmínit ČEZ, Škoda Auto, Lesy ČR, ABB či US Steel.


Prabos naposledy oznamoval zisk významného referenčního kontraktu 12. listopadu 2019, kdy vydal zprávu o zasmluvněných dodávkách na celkem 20 tisíc párů bot pro švýcarskou armádu během let 2020–2024. V roce 2018 firma získala zakázky v hodnotě 600 milionů korun pro Armádu ČR a v hodnotě 100 milionů korun pro Policii ČR.


Zveřejnění analytické zprávy

Společnost Starteepo, která je IPO poradcem i analytikem Prabosu, zveřejnila výroční analytickou zprávu určenou pro investory na trhu Start Burzy cenných papírů Praha a.s. Analytici aktualizovali doporučení na „Držet“ s roční cílovou cenou akcie 416 korun.


Starteepo také pro účely analýzy namodelovalo vlastní odhad hospodaření Prabosu pro další období. Společnost Prabos plus a.s. hodlá vydat své vlastní výhledy až později v průběhu roku, a to s ohledem na stávající nepřehlednou situaci na trhu související s pandemií koronaviru. Analýza je ke stažení zde.


O společnosti Prabos plus a.s.

Společnost Prabos plus a.s. je výrobce obuvi s tradicí sahající až do roku 1860. Tehdy vznikla společnost Japis, která zpracovávala usně a po I. světové válce zahájila výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu n.p. Baťa a následně byla v roce 1952 začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Teprve v roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti a.s. Svit Zlín. 1. 1. 1993 získala společnost právní subjektivitu pod názvem Prabos a.s. Slavičín, která se postupně transformovala na současnou Prabos plus a.s. Samotný název společnosti Prabos je pak spojením slov PRacovní BOty Slavičín.


Společnost Prabos plus a.s. vstoupila v roce 2018 na trh Start Burzy cenných papírů Praha a.s. a na burzu RM-Systém. V roce 2019 dosáhla společnost tržeb 381,3 milionu korun a čistého zisku 26,5 milionu korun.


Zdroj: TZ Prabos (ke stažení zde)

158 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon