SOLAREDGE TECHNOLOGIES INC - SVĚTOVÝ LÍDR V SOLÁRNÍCH TECHNOLOGIÍCH

Aktualizace: 3. úno 2020Představení společnosti


SolarEdge Inc. je světovým lídrem v oblasti solárních technologií, konkrétně ve vývoji a výrobě takzvaných solárních (PV) střídačů, jež jsou kruciální součástí fotovoltaických elektráren. SolarEdge bylo založeno teprve v roce 2006 v Izraeli, nicméně za pouhých 12 let své existence si společnost vydobila přední pozici na trhu PV střídačů. Úspěch společnosti dokládá fakt, že v roce 2015 úspěšně vstoupila na americkou burzu NASDAQ, kde její akcie za první tři měsíce obchodování připsaly téměř 100 %.Jak funguje PV elektrárna a co je to PV střídač


Hlavní a pro laika nejviditelnější součástí solární elektrárny jsou fotovoltaické panely. Ty jsou tvořeny polovodičovými či organickými prvky, které mění dopadající energii světla v energii elektrickou. Druhou, nicméně neméně důležitou součástí PV elektráren, jsou tzv. střídače (měňiče), které přeměňují panely generovaný stejnosměrný elektrický proud na střídavý, jež se standardně používá v rozvodné síti. Technologie měňičů je důležitá zejména z toho důvodu, že jejich účinnost při přeměně přímého proudu na střídavý není samozřejmě 100%, ale liší se na klimatických a dalších technologických podmínkách. Kvalita a technologie měňičů tak určuje, kolik elektrické energie se skutečně z panelů dostane do sítě a dokáže tak významně ovlivnit výnos investice do PV elektráren.SolarEdge – nezpochybnitelný lídr ve své oblasti


Jak již bylo zmíněno, SolarEdge se za dobu své 12leté existence podařilo dostat na špici v oblasti PV technologií. V současnosti jsou výrobky SolarEdge přítomny v 133 zemích světa a zapojeny do 750 000 PV systémů, které jsou monitorovány skrze cloudovou platformu SolarEdge. Dle dat analytické společnosti IHS Markit je SolarEdge světovou čtyřkou co do tržeb v oblasti PV měňičů (jedničkou je Huawei) a jedničkou v oblasti jednofázových měňičů. SolarEdge rovněž drží téměř 50 % amerického trhu měňičů určených pro rezidenční PV elektrárny.Stáhněte si kompletní investiční analýzu Solar Edge zde.
NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon