• Redakce

SUEZ SA - LÍDR VE ZPRACOVÁNÍ ODPADU

Aktualizace: úno 3


Představení společnosti


SUEZ SA je francouzská nadnárodní společnost v současnosti podnikající v oblasti zpracování odpadu, jeho recyklaci a výroby energie z něj. Rovněž se zabývá úpravou pitné a průmyslové vody.


Spojitost názvu společnosti se Suezským kanálem není náhodná – SUEZ datuje své počátky až do roku 1858, kdy byla založena společnost Compagnie Universelle du Canal maritime de SUEZ, která Suezský kanál postavila a dalších 100 let provozovala až do roku 1956, kdy byl znárodněn egyptskou vládou. Dnes se jedná o jednu z největších environmentálních firem na světě s téměř 90 000 zaměstnanci.Byznys model SUEZ SA


Společnost SUEZ se zaměřuje na dvě odpadové oblasti. První je zpracování a čištění odpadních vod. Druhou oblastí je zpracování klasického odpadu a jeho další využití. Zákazníky společnosti jsou jak privátní osoby, především firmy, tak veřejné subjekty jako jsou obce a municipality.


Vodní hospodářství – V tomto segmentu se společnost zaměřuje na „výrobu“ a distribuci pitné vody, výstavbu a udržování potřebné infrastruktury, sběr a zpracování odpadní průmyslové a municipální vody, a mnoho dalších aktivit jako například výstavba desalinačních stanic či čističek odpadních vod. Tento segment se v roce 2018 podílel na celkových tržbách 55 %.


Odpadové hospodářství – Tento segment zahrnuje primárně sběr odpadu (komunální, průmyslový, nebezpečný odpad s vyjímkou radioaktivního odpadu), jeho recyklaci a energetické využití, je-li to možné. Tento segment tvořil 45% tržeb v roce 2018.


Byznysově společnost dělí své podnikání do čtyř segmentů, a to Water Europe, Recycling & Recovery Europe, International a Water Technologies & Solutions (WTS).


Segmentace tržeb (2018):

SUEZ si drží vedoucí pozice ve všech oblastech svého podnikání. Je dvojkou ve zpracování vody ve Francii, Evropě i celosvětově. Je tržní jedničkou ve zpracování vody ve Španělsku. Francouzskou jedničkou, evropskou dvojkou a světovou čtyřkou ve zpracování odpadu. Hlavním konkurentem společnosti je francouzská Veolia.
Stáhněte si kompletní investiční analýzu SUEZ SA zde.
NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.


#NEWAGEFUND #Analýza

21 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon