• Redakce

VÝROBCE KLIK M&T VYDÁVÁ ZAJIŠTĚNÉ DLUHOPISY ZA 100 MILIONŮ KORUN

Aktualizace: 5. úno 2020


Výrobce dveřních a okenních klik z Dobrušky společnost Material & Technology s.r.o. vydala 1. října emisi zajištěných dluhopisů v objemu 100 milionů korun. Dluhopisy se splatností 3 až 5 let ponesou roční výnos 5,2 procenta a do konce roku se očekává jejich uvedení na pražské burze. Emise dluhopisů byla vytvořena ve spolupráci s finanční skupinou STARTEEPO.


Material & Technology s.r.o. (M&T) je společnost, která již více než 20 let působí v odvětví dveřních a okenních klik. Ve svém výrobním závodě v Dobrušce na Královéhradecku ročně vyrobí až 130 tisíc klik, které můžeme najít v honosných sídlech českých i zahraničních firem, či v luxusních turistických resortech. M&T vlastní bývalý fotbalový reprezentant Ivo Ulich, který se svými dvěma bratry Romanem a Petrem společnost řídí.


Naše společnost prošla v posledních letech velkým rozvojem, díky kterému jsme mohli více než zdvojnásobit naši výrobní kapacitu a tržby. To s sebou přineslo i velké investice, které byli financovány privátním dluhem. Ten nyní hodláme pomocí dluhopisů refinancovat,“ okomentoval právě vydanou emisi Ivo Ulich. „Část prostředků také poslouží k dalšímu rozšiřování našeho závodu a k zafinancování nových technologií,“ doplnil.


Dluhopisy jsou koncipovány jako 5leté, ale M&T se může rozhodnout je předčasně splatit již za 3 roky. Investorům nabízí výnos 5,2 procenta ročně s pololetní výplatou kupónů. Investovat do nich je možné již od 50 tisíc korun. Emise je zajištěna podnikem a tzv. kovenanty zabraňují firmě ve zvyšování zadluženosti, zřizování dalšího zajištění a ručení či výplatě zisků společníkovi. Dluhopisy jsou zaknihované u Centrálního depozitáře cenných papírů a pro investici do nich je nutné mít investiční účet u licencovaného obchodníka či banky.


Dluhopisy zamíří na pražskou burzu

Z pohledu stávající dluhopisové nabídky v České republice se jedná o velice zajímavý dluhopis, který investorům nabízí nejen atraktivní výnos, ale především značnou ochranu kapitálu,“ uvedl František Bostl ze skupiny STARTEEPO, která emisi dluhopisů připravila. „V současné době jednáme o uvedení dluhopisů na pražské burze. Investoři tak budou mít možnost sekundárního obchodování,“ doplnil.


O společnosti Material & Technology s.r.o.

Historie společnosti Material & Technology s.r.o. (M&T) sahá až do roku 1997, kdy ji spoluzaložili bratři Ivo a Roman Ulichové. V průběhu času se přidal i třetí bratr Petr a dnes tak spolu tvoří sehranou trojici – Ivo působí jako generální ředitel, Roman je kreativním ředitelem a Petr je zodpovědný za výrobu. Ivo Ulich je zároveň 100procentním majitelem společnosti a je často médii prezentován jako jeden z mála vrcholových sportovců, kteří vynikají i v podnikání.


​M&T se zabývá výrobou a prodejem designových klik pod vlastním brandem M&T. Aktuálně firma nabízí více jak 40 modelových řad dveřních klik v různých povrchových úpravách a příslušenství. Kliky společnosti můžeme najít v honosných sídlech českých i zahraničních firem, či v luxusních resortech na Maledivách, Seychelách, Mauriciu či v Brazílii. Výrobky M&T jsou vyhlášeny nejen svou kvalitou, ale i nadčasovým designem, za což společnost v roce 2013 obdržela prestižní světové ocenění Red Dot Design Award.


​Úspěchy společnosti se projevují i v jejím hospodaření. Tržby v roce 2018 dosáhly 119 mil. CZK, přičemž v roce 2010 dosahovaly pouhých 53 mil. CZK. Jedná se tak o průměrný roční růst téměř 11 %.


Zdroj: tisková zpráva M&T

269 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon