• Redakce

ZPRÁVA O VÝKONNOSTI FONDU NEW AGE FUND Q3 2019

Aktualizace: lis 20Vážení investoři,


opět jsme pro Vás vytvořili čtvrtletní zprávu fondu, a to s novým standardizovaným vzhledem, který bude nyní typický pro všechny podfondy STARTEEPO Invest.Čísla za 3 čtvrtletí


Fond ve třetím kvartále zaznamenal mírný pokles o 0,81 % a od začátku roku je v zisku 15, 18 %. Fondu se tak daří držet výkonnost s americkými a evropskými akciovými indexy. NEW AGE FUND se však touto výkonností může chlubit o to víc, jelikož průměrná výše podílu hotovosti v portfoliu činní v letošním roce 55,45 %. Aktivní management fondu tak investorům v letošním roce dopřává výkonnost na úrovni globálních indexů při své zhruba poloviční zainvestovanosti.


Za třetí kvartál se hotovost podílela na portfoliu ze 63,4 % až 74,3 %. Fond je tak nyní připraven na případné otřesy na trzích a je schopen plně využít potenciálu cenových korekcí. V portfoliu je nyní zastoupeno 15 titulů, kdy nejvyšší podíl má Facebook (4,21 %) a nejnižší Grubhub (1,33 %). V portfoliu jsme se nyní soustředili na fundamentálně defensivnější tituly z našeho watchlistu.


Stále totiž u nás přetrvává obava z dalšího vývoje obchodní války USA-Čína, na který nechceme spekulovat aktivními pozicemi, ale být na něj připraveni v podobě vyššího podílu hotovosti v portfoliu.VÝKONNOST A STATISTIKA ZA UVEDENÉ OBDOBÍ K 30. 09. 2019Snižujeme poplatky od 1. listopadu


Majetek fondu by měl v říjnu dosáhnout hranice 50 milionů korun a proto jsme se rozhodli pro úpravu poplatkové struktury. Ruší se tak omezení TER fondu, které fond při současné velikosti již nepotřebuje, a zároveň snižujeme roční poplatek za správu z 1,8 % na 1,6 % jako poděkování investorům za stávající spolupráci.


Další snižování nákladovosti fondu očekáváme s dalším růstem fondového majetku i s očekávanou samosprávnou licencí, která dále zefektivní nákladovost fondu.Stáhnout celou čtvrtletní zprávu o výkonnosti fondu zde.


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Čtvrtletnízprávafondu

50 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon