• Redakce

ZPRÁVA O VÝKONNOSTI FONDU NEW AGE FUND Q4 2019

Aktualizace: lis 20
Vážení investoři,

je před námi hodnocení již druhého roku fungování našeho fondu. Tomu se obecně dařilo. A to jak v nabírání majetku pod správou, který již činí téměř 50 mio. korun, tak i ve výkonnosti. Čistý zisk fondu totiž dosáhl v roce 2019 výše 16,61 %.


Riziko na prvním místě

Fond se v roce 2019 zaměřil především na vyhodnocování a management rizik. V průměru si fond držel celoročně 58,62 % majetku v hotovosti. Jsme toho názoru, že za stávající tržní situace nemá smysl zbytečně se vystavovat rizikům, které se v případě zainvestovanosti stávají hrozbami. Naopak je lepší být na rizika připraveni a vnímat je jako investiční příležitosti. Fond je tak schopen flexibilně reagovat na jakoukoliv tržní situaci ve prospěch investorů.


Obchodování fondu je úspěšné

Hned několikrát se nám podařilo v roce 2019 zhodnotit naše pozice. Celkem jsme uzavřeli 87 obchodů. Z toho bylo 66 ziskových s průměrným ziskem 16,75 %. Ztrátových bylo pouze 21 pozic, a to s průměrnou ztrátou -19,32 %. Nominálně pak činil celkový hrubý zisk z těchto transakcí necelé 3 mio. korun.VÝKONNOST A STATISTIKA ZA UVEDENÉ OBDOBÍ K 31. 12. 2019

Pozn.: Graf zobrazuje vývoj ceny za posledních 12 měsíců (Kč) a výkonnost za jednotlivé měsíce (%).Výhled pro rok 2020

Fond začíná rok s hotovostí ve výši téměř 82 %, jelikož jsou akcie na svých historických maximech. Těch trhy v loňském roce dosáhly i přes existenci značných ekonomických rizik a globálních hrozeb. Díky volné hotovosti jsme připraveni kdykoliv do trhu vstoupit, a to jak do stávajících firem z našeho watch listu, tak i do těch nových. Do našeho hledáčku se nyní dostávají další růstové firmy např. ze segmentu 5G sítí, elektromobility či softwaru. Ty vykazují velice zajímavý fundament a hodláme do nich brzy investovat. V letošním roce tak věříme, že fond pozitivně naváže na úspěšný rok 2019.Stáhnout celou čtvrtletní zprávu o výkonnosti fondu zde.
NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku.


Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.


Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.


NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

98 zobrazení

Copyright © 2020 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon