• Redakce

ZPRÁVA O VÝKONNOSTI FONDU NEW AGE FUND Q2 2018

Aktualizace: 20. lis 2020Náš fond má za úkol vyhledávat ty nejzajímavější dlouhodobé příležitosti v sektorech ekonomiky nového věku. Do portfolia jsme tak během druhého čtvrtletí zařadili firmy zabývající se průmyslovým 3D tiskem, cloudovým řešením, Smart Grid technologiemi a autonomními systémy v zemědělské výrobě.

Výkonnost fondu byla za druhé čtvrtletí lehce záporná a cena investiční akcie uzavřela 30. června na hodnotě 0,9904 CZK (YTD -0,96 %). Portfolio fondu bylo k danému dni zainvestováno ze 17,22 % (AM3D 3,42 %, MSFT 5,90 %, ITRI 5,39 %, DE 2,51 %). 82,78 % portfolia bylo umístěno v hotovosti (z toho 99 % v CZK).

Během třetího čtvrtletí nás čekají pololetní výsledky námi sledovaných firem a očekáváme další vývoj na makroekonomické i geopolitické úrovni. Předpokládáme tak opět zvýšenou volatilitu, která nám dovolí otevřít další akciové pozice. Jejich počet a výše jednotlivých investic budou závislé na aktuální tržní situaci. Zainvestovanost fondu by se pak mohla v případě příznivých nákupních podmínek pohybovat mezi 40 až 60 %.

Stáhněte si čtvrtletní zprávu o výkonnosti fondu v PDF zde.

Jaké tituly se nově objevily v našem portfoliu?

SLM Solution Group AG - průmyslový 3D tisk


SLM Solution Group AG (Ticker: AM3D) - německý dodavatel řešení pro tzv. kovový (průmyslový) 3D tisk, který je součástí rychle rostoucího trhu aditivní výroby. Touto metodou se vyrábějí např. brzdové třmeny pro Bugatti Chiron (ukázka výroby zde), a v posledních letech se tato technologie hojně rozšířila do většiny výrobních odvětví.

Více o SLM Solution Group AG

Microsoft Corp - technologický konglomerát


Microsoft Corp (Ticker: MSFT) - technologický konglomerát, který patří mezi největší společnosti světa. Firmě se podařilo proniknout na přední pozice v segmentu cloudových řešení, který nyní činí více než 30 % tržeb společnosti. Do budoucna se chce více zaměřit i na výzkum a vývoj umělé inteligence.

Více o Microsoft Corp

Itron Inc - inteligentní "Smart Grid" sítě


Itron Inc (Ticker: ITRI) - světový leader v inteligentních „Smart Grid“ sítích, které umožňují chytře regulovat výrobu a spotřebu elektrické energie v reálném čase. Itron je druhým největším poskytovatelem této technologie na světě. Na aktuálně nejvyspělejším trhu v USA pak drží prim s více než 50% podílem.

Více o Itron Inc

Deere & Co - leader autonomní dopravy


Deere & Co (Ticker: DE) – přední americký výrobce především zemědělské techniky. Jedná se zároveň o globálního leadera v oblasti autonomních řídících systémů. Na jejich vývoji spolupracuje např. s NASA a svůj růst významně podporuje i akvizicemi firem zaměřených na Machine Learning.

Více o Deere & Co


NEW AGE FUND je investiční fond, který se rozhodně neřadí mezi běžnou investiční šeď. Investuje totiž do jediné spolehlivé komodity na světě. Do budoucnosti. Máme totiž unikátní strategii, která spojuje svět zavedených pravidel se světem inovací. Zajímá nás jedinečné portfolio, které definuje svět zítřka. Ekonomiku nového věku. Hledáme investice do stabilních firem i do odvětví, která znamenají pokrok. A to nejen v technologiích. Zakládáme si na společensky odpovědných investicích, a to v rámci strategie udržitelného rozvoje, který definuje ekonomický růst v souladu s lidskou společností i s životním prostředím.

Máte zájem o investici do fondu NEW AGE FUND? Kontaktujte nás na info@starteepo.com. Více informací na www.newage-fund.com.

NEW AGE FUND je podfondem STARTEEPO Invest SICAV a.s. (fondu kvalifikovaných investorů) patřící mezi projekty společnosti STARTEEPO, s.r.o.

#NEWAGEFUND #Čtvrtletnízprávafondu

68 zobrazení0 komentář

Copyright © 2021 STARTEEPO s.r.o.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon